#EU و #Israel در حال تلاش برای تعریف جایی که اقدامات قانونی و غیرقانونی از لحاظ سیاسی رانده می شود

| سپتامبر 2017، 13 | 0 نظرات

By کمک مهمان

پس از تخریب یک مدرسه تأمین مالی اتحادیه اروپا در کرانه غربی، بسیاری از آنها خشمگین و غیرقانونی ادعا می کنند که اسرائیل نقض حقوق بشر است. این حادثه باید فرصتی برای هر دو اسرائیلی و اروپایی باشد تا تعریف کنند که در آن اقدامات قانونی یا غیرقانونی از نظر سیاسی رهبری می شود – writes Fulvio Martusciello, Member of European Parliament, Chief Delegation of EU relations with Israel and political analyst Jenny Aharon.

مالیات دهندگان اروپا حق دارند پول زیادی را که در بسیاری از پروژه های تخریب شده سرمایه گذاری کرده اند، عصبانی کنند. این پروژه ها به منظور بهبود وضعیت موجود در زمین برای همه افراد درگیر شده بود. پس از همه، اتحادیه اروپا قول داده است که به روند صلح کمک کند و تلاش می کند تا در حال پیروی از قانون باشد.

با این حال، ما در جریان بحث بر روی مسئله برچسب گذاری دیده ایم که بهبود زندگی در اولویت های سیاستمداران قرار ندارد.

The EU-Israel Trade Agreement, which is part of the Association Agreement, makes the territories beyond the green line ineligible for tax exemption. That is where the labelling issue was created as the EU pointed out that merely the goods exported from Israeli companies within the green line fall under the agreement.  After the EU pressured Israel to follow suit, Israeli factories moved behind the green line so they can keep profiting from the Trade Agreement. Ironically, the side effect of this measure made thousands of Palestinian workers lose their jobs. The result of EUXCHARXs protest has affected only 1% of Israeli trade while the consequences were far more devastating for the Palestinians. Although this raises questions about EUXCHARXs true motivation in this matter and the poor outcome of it, we must admit that rules are rules and it is fair to say that we should all abide by the law and agreements.

به همین ترتیب، اکنون نوبت اتحادیه اروپا به پیروی از قوانین است. بر اساس توافق واسطه ای اسلو، کنترل شهری بر منطقه C است. PA در حال کنترل کنترل شهری در هر دو A و B است در حالی که اسرائیل دارای کنترل امنیتی بر B و همچنین کنترل مدنی و امنیتی C است. از زمان توافق اسلو، کشورهای اروپایی همیشه از این طرح حمایت کرده اند که در نهایت می تواند یک راه حل دو جانبه را ایجاد کند .

با این حال، بخشی از این طرح پذیرش توافقنامه واسطه ای است که اسرائیل حق کنترل شهری را بر منطقه C می دهد. به طور غیر منتظره، اتحادیه اروپا این موافقتنامه را نادیده گرفت و برای تأمین مجدد اسراییل و تأسیس جدید واقعیات بر روی زمین اسرائیل درخواست بسیاری از اجازه ها را در منطقه C رد کرده است، حتی در همین حال، لازم است اشاره کرد که اسرائیل نیز درخواست های متعدد شهروندان یهودی را رد کرده است.

علاوه بر این، اسرائیل به کنترل شهری PA در منطقه A احترام می گذارد و با مجوز های اعطا شده یا رد شده توسط PA موافقت نمی کند. منطقه ب وضعیتی پیچیده تر دارد: اسرائیل کنترل امنیت در آن منطقه را دارد که مجوز ها از سوی PA و اسرائیل مورد نیاز است. اگرچه می توان استدلال کرد که اگر در هر کدام از منافع هرکسی برای تخریب یک مدرسه بود، مجاز است که مجددا تصدیق شود که قوانین، مقررات، توافق نامه ها و موافقت نامه های این مدرسه نیستند. اگر اسرائیل اجازه داد که مدرسه باقی بماند، هیچ راهی برای بیان اینکه بسیاری از سازه های بدون مجوز توسط یهودیان و اعراب به طور یکسان صورت می گیرد، وجود ندارد. این به معنای هرج و مرج است.

اتحادیه اروپا باید با طرح توافق شده موافق باشد و اعتراف کند که تامین مالی ساختارهای غیرقانونی راه حل نیست و صلح را پیش نخواهد آورد. دست زدن به دست اسرائیل بدون ایجاد مجوز در منطقه C باعث صلح نخواهد شد. با این وجود، اتحادیه اروپا باید تلاش و هزینه ساختاری که مجوز دارند، خصوصا وقتی که ما در مورد آموزش صحبت می کنیم. اساسا، اتحادیه اروپا باید دستور کار سیاسی خود را کنار بگذارد و مدارس و پروژه های دیگر را با مجوز تأمین مالی کند و به دنبال سرمایه گذاری در مناطقی که مجوز ها بتوانند راحت تر به دست آورند.

صدای نگران کننده نشان می دهد که هدف از اسلو، راه حل دو کشور بود و هنوز هم است. اسرائیلی ها برای رسیدن به اصول اساسی مناسب برای نهایی کردن این طرح تلاش کردند. همانطور که اروپایی ها در دستیابی به این هدف باقی می مانند، ایجاد محیط مناسب برای آن ضروری است. در عین حال، به منظور جلوگیری از هرج و مرج و هرج و مرج، همه طرف ها باید به توافق واسطه میانجامند و از شهرداری های مناطق مسئول اداره مدنی درخواست کنند که هیچ کدام از کشورهای دموکراتیک متفاوت نیستند.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *