پاییز 2019 پیش بینی اقتصادی اتحادیه اروپا - یک جاده چالش برانگیز در پیش رو

| نوامبر 8، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

اقتصاد اروپا اکنون در هفتمین سال متوالی رشد خود قرار دارد و پیش بینی می شود که در 2020 و 2021 گسترش یابد. بازار کار همچنان قوی است و بیکاری همچنان در حال کاهش است.

با این حال ، محیط بیرونی بسیار کم پشتیبان تر شده و عدم اطمینان زیاد است. این امر به ویژه بر بخش تولید تأثیر می گذارد ، که در آن نیز تغییرات ساختاری مشاهده می شود. در نتیجه ، به نظر می رسد اقتصاد اروپا به سمت یک دوره طولانی رشد فروتنانه و تورم خاموش پیش می رود. پیش بینی می شود که تولید ناخالص داخلی یورو (GDP) با 1.1٪ در 2019 و 1.2٪ در 2020 و 2021 گسترش یابد. در مقایسه با پیش بینی اقتصادی 2019 تابستان (منتشر شده در ژوئیه) ، پیش بینی رشد توسط 0.1 درصد درصد در 2019 (از 1.2٪) و درصد 0.2 در 2020 (از 1.4٪) کاهش یافته است.

برای اتحادیه اروپا به طور کلی ، پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی در 1.4٪ ، 2019 و 2020٪ 2021 افزایش یابد. پیش بینی 2020 نیز در مقایسه با تابستان (از 1.6)) اصلاح شد.

یورو و گفتگوی اجتماعی ، ثبات مالی ، خدمات مالی و بازارهای سرمایه معاون والدیس دامبروسکیس گفت: "تاکنون ، اقتصاد اروپا در میان یک محیط خارجی که کمتر حمایت می کند ، انعطاف پذیری نشان داده است: رشد اقتصادی ادامه داشته است ، رشد شغلی نیرومند بوده است و تقاضای داخلی قوی است. با این حال ، ما می توانیم در آینده با آبهای مشکل دار روبرو شویم: دوره عدم قطعیت زیاد مربوط به درگیری های تجاری ، افزایش تنش های ژئوپلیتیکی ، ضعف مداوم در بخش تولید و Brexit. من از تمام کشورهای اتحادیه اروپا با سطح بالایی از بدهی های عمومی می خواهم که سیاست های محتاطانه مالی را دنبال کنند و سطح بدهی های خود را در مسیر نزولی قرار دهند. از طرف دیگر ، کشورهای عضو که فضای مالی دارند باید از هم اکنون از آن استفاده کنند

معاون اقتصادی و مالی ، مالیات و گمرک پیر مسکوویچی اظهار داشت: â € ll همه اقتصادهای اتحادیه اروپا علیرغم داشتن سرسختی های فزاینده ای ، دو سال آینده همچنان گسترش می یابند. مبانی اقتصاد اتحادیه اروپا قوی است: پس از شش سال رشد ، بیکاری
در اتحادیه اروپا از پایین آمدن قرن در کمترین حد خود و کسری کل زیر 1٪ از تولید ناخالص داخلی است. اما جاده چالش برانگیز پیش رو جایی برای نارضایتی نمی گذارد. برای تقویت مقاومت در اروپا و حمایت از رشد ، باید از تمام اهرم های سیاست استفاده شود

رشد بستگی به بخشهای داخلی دارد

تداوم تنش های تجاری بین ایالات متحده و چین و سطح بالای عدم قطعیت سیاست ، به ویژه در رابطه با تجارت ، باعث کاهش سرمایه گذاری ، تولید و تجارت بین المللی شده است. با رشد ناخالص داخلی جهانی ، ضعیف باقی می ماند ، رشد در اروپا به قدرت بخشهای داخلی بیشتر وابسته است. اینها به نوبه خود به بازار کار متکی به حمایت از رشد دستمزدها ، شرایط مالی مناسب و در برخی از کشورهای عضو اقدامات مالی حمایتی خواهد بود. در حالی که همه کشورهای عضو باید به گسترش اقتصادهای خود ادامه دهند ، اما محرک های رشد داخلی به تنهایی بعید نیست
کافی برای رشد قدرتمند.

بازارهای کار باید سالم بمانند اگرچه پیشرفت ها کند خواهد بود. ثابت شده است که ایجاد شغل در اتحادیه اروپا به طرز حیرت انگیزی مقاومت می کند. این تا حدودی به این دلیل است که تحولات اقتصادی به طور معمول مدتی طول می کشد تا بر شغل ها تأثیر بگذارد بلکه به دلیل تغییر اشتغال به سمت بخش های خدماتی است. میزان اشتغال در رکورد بسیار بالایی قرار دارد و بیکاری در اتحادیه اروپا از ابتدای قرن به کمترین حد رسیده است.

اگرچه احتمالاً ایجاد اشتغال خالص کند خواهد بود ، پیش بینی می شود که نرخ بیکاری در منطقه یورو در حال کاهش از 7.6٪ در سال جاری به 7.4٪ در 2020 و 7.3٪ در 2021 باشد. پیش بینی می شود که در اتحادیه اروپا نرخ بیکاری امسال به 6.3٪ کاهش یابد و در 6.2٪ در 2020 و 2021 تسویه شود. تورم برای خاموش ماندن باقی می ماند

تورم در منطقه یورو در سال جاری به دلیل کاهش قیمت انرژی کاهش یافته و به این دلیل که بنگاه ها به جای انتقال آنها به مشتریان ، عمدتاً تصمیم به جذب هزینه های دستمزدهای بالاتر در حاشیه های خود گرفته اند.

انتظار می رود فشارهای تورمی تا دو سال آینده خاموش باقی بماند. تورم یورو (شاخص هماهنگ شده قیمت مصرف کننده) امسال و سال آینده با 1.2٪ پیش بینی می شود و در 1.3٪ به 2021٪ افزایش می یابد. در اتحادیه اروپا ، تورم امسال و بعد 1.5 and و 1.7 in در 2021 پیش بینی شده است.

سطح بدهی های عمومی برای پنجمین سال متوالی سقوط می کند. کسری افزایش می یابد کمی افزایش می یابد مالی عمومی اروپا همچنان به نفع نرخ بهره بسیار پایین ناشی از بدهی های IP / 19 / 6215 ادامه خواهد داد. با وجود پایین آمدن رشد تولید ناخالص داخلی ، پیش بینی می شود که نسبت بدهی عمومی به ناخالص داخلی یورو در سال برای پنجمین سال پیاپی به 86.4٪ در سال جاری ، روند کاهشی در سال جاری ، 85.1٪ در 2020 و 84.1٪ در 2021 ادامه یابد.

همین فاکتورها در مورد اتحادیه اروپا صادق است ، جایی که پیش بینی می شود نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی به امسال 80.6٪ به 79.4٪ در 2020 و 78.4٪ در 2021 کاهش یابد. در عوض ، انتظار می رود که توازن دولت به دلیل تأثیر رشد کمتر و سیاستهای مالی اختیاری تا حدودی سست تر در برخی از کشورهای عضو کمی رو به زوال باشد.

پیش بینی می شود کسری کل منطقه یورو از سطح تاریخی 0.5٪ از تولید ناخالص داخلی در 2018 به 0.8٪ در سال جاری ، 0.9٪ در 2020 و 1.0٪ در 2021 ، با فرض تغییر سیاست انجام شود. با این حال ، انتظار می رود که مواضع مالی کل منطقه یورو ، یعنی تغییر کل در مانده بودجه ساختاری کشورهای عضو منطقه یورو 19 ، به طور گسترده بی طرف باقی بماند. پیش بینی می شود که در اتحادیه اروپا کسری کل ، از٪ 0.7٪ از تولید ناخالص داخلی در 2018 به 0.9٪ در سال جاری ، 1.1٪ در 2020 و 1.2٪ در 2021 افزایش یابد.

خطرات ناشی از چشم انداز به طور عمده نزولی است تعدادی از خطرات می توانند منجر به رشد کمتر از پیش بینی شوند. افزایش بیشتر عدم قطعیت یا افزایش تجارت و تنش های ژئوپلیتیکی می تواند رشد را کاهش دهد ، همانطور که کاهش شدیدتر از حد انتظار در چین به دلیل اثرات ضعیف تر از اقدامات سیاستگذاری شده تاکنون است. خطرات نزدیک به خانه ، شامل Brexit بی نظمی و احتمال اینکه ضعف در بخش تولید می تواند تأثیر بیشتری در بخش های داخلی داشته باشد ، می باشد.

روند صعودی ، کاهش تنش های تجاری ، رشد شدید در چین و کاهش تنش های ژئوپلیتیکی ، از رشد حمایت می کند. در کشورهای منطقه یورو ، اگر کشورهای عضو دارای فضای مالی ، مواضع سیاست های مالی انبساطی تر از آنچه انتظار می رفت را انتخاب کنند ، در منطقه یورو نیز سود خواهد برد. با این حال ، به طور کلی ، توازن خطرات به طور قاطع نزولی خواهد بود.

با توجه به روند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ، پیش بینی ها براساس فرض صرفاً فنی وضعیت موجود از نظر الگوهای معاملاتی بین EU27 و انگلیس است. این فقط برای اهداف پیش بینی است و هیچ ارتباطی با روند انجام شده در متن ماده 50 ندارد.

زمینه

این پیش بینی مبتنی بر مجموعه ای از فرضیات فنی در مورد نرخ ارز ، نرخ بهره و قیمت کالاها با تاریخ قطع 21 اکتبر 2019 است. برای سایر داده های دریافتی ، از جمله فرضیات مربوط به سیاست های دولت ، این پیش بینی اطلاعات را در نظر می گیرد تا و از جمله 24 اکتبر 2019. مگر اینکه سیاست های معتبر اعلام شده و با جزئیات کافی مشخص شده باشند ،
پیش بینی ها هیچ تغییری در سیاست ندارند. پیش بینی بعدی کمیسیون اروپا بروزرسانی تولید ناخالص داخلی و تورم در پیش بینی اقتصادی موقت زمستان 2020 خواهد بود.

Dombrovskis ، معاون رئیس جمهور را در توییتر دنبال کنید:VDombrovskis
کمیسر Moscovici را در توییتر دنبال کنید:pierremoscovici
DG ECFIN را در توییتر دنبال کنید:ecfin

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *