#Brexit - بیانیه دیوید ساسولی ، رئیس پارلمان اروپا

| اکتبر 9، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

بیانیه دیوید ساسولی (در تصویر)رئیس پارلمان اروپا پس از دیدار با نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون.

من اخیراً با نخست وزیر جانسون ملاقات داشته ام. من به امید اطمینان به شنیدن پیشنهادهایی که می تواند مذاکرات را پیش ببرد به اینجا آمده ام. با این حال ، باید توجه داشته باشم که هیچ پیشرفتی حاصل نشده است.

"همانطور که می دانید ، توافق بین اتحادیه اروپا و انگلیس نه تنها به رأی مثبت معنادار مجلس عوام بلکه به تصویب پارلمان اروپا نیز نیاز دارد.

"بنابراین مهم است که نخست وزیر انگلیس از رویکرد خود به Brexit مستقیماً از پارلمان اروپا بشنود. من از آقای جانسون متشکرم که این فرصت را به من دادند.

"رویکرد ما بسیار سرراست است. ما فکر می کنیم Brexit منظم ، انگلیس که با یک معامله ترک می کند ، بهترین نتیجه است. معامله ای که سال گذشته با انگلستان به توافق رسیدیم متنی بود که EP می توانست از آن پشتیبانی کند. این کلیه مسائل مرتبط با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را برطرف كرد. این اطمینان را برای شهروندان و مشاغل فراهم می کند. این منتظر یک رابطه نزدیک آینده اتحادیه اروپا و انگلیس بود. با وجود همه چیز ، بهترین توافق ممکن است.

"همانطور که من به آقای جانسون توضیح دادم ، مجلس به هر قیمتی موافقت نخواهد کرد. ما با توافقی که توافق نامه جمعه خوب و روند صلح را تضعیف کند یا یکپارچگی بازار واحد ما را به خطر اندازد موافقت نخواهد کرد. ما این تصریح را در قطعنامه خود تصویب کردیم که در ماه سپتامبر با اکثریت عظیمی تصویب شد.

ما پیشنهادات انگلیس را برای جایگزین کردن جای اصلی اولیه مورد بررسی قرار داده ایم و پاسخ ما این است که اینها مسیری طولانی از چیزی است که پارلمان می تواند با آن موافقت کند. علاوه بر این ، آنها بلافاصله قابل استفاده نیستند.

وی گفت: "من می دانم که مذاکرات ادامه دارد و پارلمان ، از طریق گروه رهبری Brexit ، توسط میشل بارنیه به طور کامل از پیشرفت در مذاکرات آگاه می شود.

وی گفت: "دو گزینه برای معامله در این مقطع وجود دارد: تمدید یا عدم توافق.

وی گفت: "در صورت تمدید ، اگر دلیل یا هدف مناسبی برای این امر وجود داشته باشد ، مجلس برای این امکان باز است. اما درخواست تمدید برای انگلیس موضوعی است و جای بحث من نیست که درباره اختلافات سیاسی یا موضوعات حقوقی که در انگلستان بحث می شود اظهار نظر کنم.

وی گفت: "در مورد توافق ، ما کاملاً واضح هستیم که این نتیجه بسیار منفی خواهد بود. این برای هر دو طرف به ویژه انگلیس از نظر اقتصادی آسیب خواهد دید. پیامدهای بسیار جدی در جزیره ایرلند به همراه خواهد داشت. این عدم اطمینان برای تجارت و مهمتر از همه شهروندان را افزایش می دهد. «عدم توافق» به وضوح مسئولیت دولت انگلستان خواهد بود.

وی گفت: "درمورد شهروندان ، ما اطمینان خواهیم داد كه در همه سناریوها از حقوق آنها محافظت می شود.

وی گفت: "من امیدوارم که از نتیجه بدون توافق جلوگیری شود ، اما اگر چنین نباشد ، اتحادیه اروپا اقدامات لازم را برای آماده سازی برای این نتیجه اتخاذ کرده است.

وی ادامه داد: "من همچنان ایمان خود را به حسن حس و مسئولیت می گذارم ، اما در بین دوستان ، وظایف وظیفه ای را داریم که حقیقت را به یکدیگر می گوییم.

"متشکرم."

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *