شهرها خواستار ایجاد شرایطی برای مبارزه با #ClimateChange شدند

| نوامبر 8، 2019 | 0 نظرات

By کمک مهمان


آیا شهرها عامل یا عامل اصلی تغییر در مقابله با شرایط اضطراری جهانی آب و هوا هستند؟ seems به نظر می رسد این تقاطعی است که در آن اکنون خودمان را پیدا می کنیم و سوالی است که برای برنامه ریزان و شهرداران شهر نیز یک مشکل یا الهام بخش است ،
می نویسد تام میچل ، مدیر ارشد استراتژی EIT Weather-KC ، بزرگترین مشارکت دولتی و خصوصی اروپا در مورد تغییر اوضاع
(تصویر بالا)

شهرها کمک بزرگی به تغییرات آب و هوایی می کنند ، مسئول حدود 70 درصد از کل انتشار گازهای گلخانه ای و در عین حال آنها نیز در خط مقدم تأثیر سیل ، گرمای شدید و خشکسالی قرار دارند.

تحقیقات دانشمندان در آزمایشگاه Crowther پیش بینی کرد که 77 درصد از شهرهای سراسر جهان طی سالهای 30 بعدی تغییرات چشمگیر در شرایط آب و هوایی را تجربه خواهند کرد.

برای ما ، مؤثرترین پاسخ با کمک به شهرها در پذیرش نقش اساسی که ایفا می کنند آغاز می شود. شهرها یک بازیگر مهم در عملکرد مؤثر در مورد وضعیت آب و هوایی هستند ، و بسیاری از آنها در حال پیشروی هستند که دیگران عقب مانده اند.

شهرها در سرتاسر جهان ثابت می كنند كه وقتی مقابله با چالشهای آب و هوایی می شود ، پرچمهای بزرگی از نبوغ و نوآوری هستند. سیستم های تلاقی آنها ، تمرکز تفکر مترقی و واقعیت آشکار آینده احتمالی در مناطق شهری ما - به معنای این است که شهرها اغلب می توانند سریعتر از سایر بخش های جامعه حرکت کنند.

احتمالاً رهبران و شهرداران شهر از تصمیم دولت های ملی برای اقدام معنادار در زمینه اقلیم ، اهمیت و تأثیر بیشتری می گیرند.

شهرداران شهر هدفهای جاه طلبانه ای را برای از بین بردن همه تولید گازهای گلخانه ای در نظر گرفته اند و فعالانه در جستجوی راه هایی برای دستیابی به دفع زباله سریعتر از رهبران سطح ایالتی خود هستند. شهرداران لندن و بیرمنگام ، دو شهر بزرگ بریتانیا ، اخیراً از دولت انگلستان خواسته اند تا مسئولیت های بیشتری را در مورد مسائل زیست محیطی محلی واگذار کند.

با این وجود ، سالهای گذشته 20 نشان داده اند که شهرها برای پذیرش کامل نقش اصلی که باید بازی کنند ، به کمک بیشتری نیاز دارند. در حالی که ما مجموعه وسیعی از ابزارها ، منابع و تخصص خود را جمع آوری کرده ایم ، ما هنوز نتوانسته ایم از شهرها نوع پشتیبانی را برای آزمایش ، یادگیری و گام های جسورانه تر برای مقابله با این جدی ترین مسائل جهانی برداریم.

در میلان ، Â EIT Weather-KICÂ و شرکای ما در حال کار بر روی یک آزمایش در سطح شهر هستند تا نشان دهند چگونه یک شهر می تواند از طریق یک استراتژی ده ساله مبتنی بر نوآوری و یادگیری به انعطاف پذیری آب و هوا برسد. میلان در فرآیند اجرا ، سبد ابتکار عمل دارد. با این حال ، این ابتکارات به مقیاس اقدامات مورد نیاز اضافه نمی کند.

با هم ، ما در حال ساختن اینكارها هستیم تا یك استراتژی جدید ایجاد كنیم ، كه شامل چگونگی کاشت میلیون 3 درخت در سطح شهر است. استفاده از فن آوری های نوظهور برای مقابله با اثرات جزیره گرمای شهری. و راه اندازی یک صندوق million500 میلیون دلاری برای چندین پروژه آب و هوایی ، از جمله مقاوم سازی ساختمان های 17,000 برای پایداری بیشتر آنها.

همچنین با کاهش ضایعات ، پس انداز کربن و مصرف انرژی تجدید پذیر در قلب آن ، یک توسعه جدید مسکن ارزان قیمت در میلان ساخته می شود. همچنین از مشارکت ساکنین برای افزایش تحرک شهری و کاهش استفاده از خودرو استفاده کرده است.

با چنین مدت کوتاهی که در آن می توان به بحران آب و هوا عمل کرد ، شهرداران دیگر نمی توانند به رویکردهای سنتی اعتماد کنند. مشاوره طولانی ، برنامه ریزی های بخش به بخش ، تصمیم گیری از بالا به پایین ، تمرین های بلند مدت تهیه عمومی و مدل های تأمین مالی سنتی آن را کاهش نمی دهد.

در عوض ، رهبران شهر به دنبال چیزی سریعتر و به طور بالقوه تحول تر هستند.

الگوهای مشارکت شهروندان ، اشکال جدید توانمندسازی و تصمیم گیری ، انواع مختلفی از اقداماتی که همزمان اتفاق می افتد - از طریق سیاست ، امور مالی ، تنظیم مقررات و فناوری - می توانند به موفقیت آمیز در سطح شهر منجر شوند ، جایی که ایالات شکست خورده اند.

به همین دلیل ، برای اولین بار ، Â EIT Weather-KICÂ خواستار شهرهایی در سراسر جهان است تا از طریق through € limClimathon جوایز جهانی درگیر اقدامات اقلیمی شوند.

این جوایز رهبران نوآوری آب و هوا و نبوغ در شهرها را به رسمیت می شناسند. شهرهای برنده خواهد بودجه بذر ، مربیگری سریع و پشتیبانی از کارشناسان جهانی در زمینه های خود را دریافت می کنند ، همچنین فرصتی برای برقراری ارتباط و تبادل با شبکه EIT Weather-KICâ از شبکه e بهداشتی ، تمیز شهرهای عمیق تظاهرات. ™

اتخاذ یک رویکرد سیستمی ، کار در سیلوها و مرزها ، درگیر کردن افراد از زمین و یادگیری از بازیگران غیرمعمول: اینها فقط برخی از راه هایی است که ما می توانیم از شهرها حمایت کنیم تا به مقیاس چالش ارائه شده توسط تغییرات آب و هوایی بپردازیم.

پیام این است که فقط با همکاری یکدیگر ، به عنوان یک جنبش ، شهرها می توانند بر پیشرفت های موجود پیشرفت کنند و شرایط را برای تحول و تاب آوری آب و هوا ایجاد کنند.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *