# کورناویروس و کلیسای شینچونجی در کره جنوبی - جدا کردن واقعیت از داستان

| مارس 24، 2020 | 0 نظرات

By کمک مهمان

در حال حاضر تمام جهان در معرض بیماری همه گیر ویروس است که منشا آن در چین بوده و به سرعت در کره جنوبی گسترش یافت و در آنجا کلیسایی به جرم شیوع ویروس در سراسر کشور شیطنت شد - می نویسد ویلی فاترا © ، مدیر حقوق بشر بدون مرز.

در کاکوفونی رسانه های بین المللی که چند ماه است که درباره این موضوع هجوم می آورد ، اخبار داستانی و جعلی زیادی درباره آن وجود دارد. 30 صفحه ای کتاب سفید به تازگی توسط یک محقق برجسته در زمینه های دینی ، فعالان حقوق بشر ، یک گزارشگر و یک وکیل که به تحقیق در مورد این پدیده در کره جنوبی به پنج زبان منتشر شده است. تشخیص واقعیت از داستان تنها هدف آنها بود. آنها پس از تحقیقات دقیق ، در حدود 20 داستان مغرضانه و دروغین ، از جمله بسیاری دیگر ، که با حقایق مخالفت کرده اند ، ساخته اند. در اینجا برخی از این اخبار جعلی منتشر شده در کره جنوبی منتشر شده است:

داستان: به اصطلاح بیمار 31 که به عنوان عضو Shincheonji از Daegu شناخته شده است ، متهم شده است که به دلیل اعتقادات مذهبی ، دو بار از امتحان امتناع به حمله به یک پرستار و از این طریق به بسیاری از اصولگرایان دیگر امتناع کرده است.

واقعیت: در 7 فوریه ، وی در بیمارستان پزشکی Saeronan کره برای یک تصادف جزئی در جاده ای بستری شد و سرما خوردگی ایجاد کرد که به گفته وی ، به یک پنجره باز در بیمارستان منتسب شده است. او اصرار دارد که هیچ کس از coronavirus به عنوان یک امکان برای او یاد نکرده است ، و همچنین یک آزمایش را پیشنهاد نکرده است. فقط در هفته بعد ، بعد از وخیم تر شدن علائم وی ، او به بیماری ذات الریه مبتلا شد و پس از آن آزمایش COVID-19 انجام شد. این که ، هنگام قرنطینه شدن ، شروع به فریاد زدن کرد و به پرستار مسئول بیمارستان بستری شد ، توسط برخی خبرها گزارش شد اما توسط او و پرستار تکذیب شد.

داستان: Shincheonji متهم شده است كه به اعضای خود آموزش می دهد كه به یك محافظت یك خدا از خدا اطمینان داشته و هرگونه معالجه پزشکی را نفی كنند.

واقعیت: Shincheonji به اعضای خود آموزش نمی دهد که از بیماری مصون هستند و در صورت لزوم باید معالجه پزشکی را رد کنند. در مقابل ، پیام آن به اعضای خود پیروی از دستورالعمل های مقامات بهداشتی و مقامات سیاسی در پاسخ به شیوع بیماری COVID-19 بوده است. همچنین صحیح نیست که خدمات مذهبی شینچونجی غیرقانونی غیرقانونی است زیرا شرکت کنندگان در جای خود روی صندلی یا صندلی ها روی زمین می نشینند. در حقیقت ، این در بسیاری از مذاهب ، مانند بودیسم یا اسلام رایج است.

داستان: شینچونجی متهم شد که نگران اپیدمی و تأخیر در بسته شدن خدمات مذهبی آن نیست.

واقعیت: در 25 ژانویه سال 2020 ، و دوباره در 28 ژانویه ، رهبری Shincheonjiâ دستوراتی را صادر كرد كه هیچ یك از اعضای Shincheonji كه اخیراً از چین آمده بودند ، نمی توانند در خدمات كلیسا شركت كنند. علاوه بر این ، در همان روزی که بیمار مورد آزمایش قرار گرفت ، Shincheonji کلیه فعالیت ها را در کلیساها و مراکز ماموریت خود ، ابتدا در دائگو و طی چند ساعت در سراسر کره جنوبی به حالت تعلیق درآورد.

داستان: هنگامی که مقامات خواستار لیست کلیه اعضای کلیسای خود شدند ، شینچونجی به کشیدن پاهای خود متهم شد. همچنین توبیخ شد كه تأخیر در تدوین و ارسال این لیست ، و عمد ناقص بود.

واقعیت: هیچ مدرکی دال بر این وجود ندارد که Shincheonji عمداً سعی در جلوگیری از تلاش های مقامات داشته باشد. Shincheonji بیش از 120,000،XNUMX عضو دارد و بنابراین برای جمع آوری چنین اطلاعاتی زمان لازم بود. Shincheonji هرچه سریعتر می توانست پیروی کند. كلیسای كاتولیك یا كلیساهای پروتستان ممكن است نتوانستند چنین اطلاعاتی را ارائه دهند یا به دلایل حریم شخصی امتناع كرده اند. متأسفانه ، بعد از اینکه شینچونجی این لیست را ارسال کرد ، هویت تعدادی از اعضای آن به افشاگری عمومی رسید. این پیامدهای فاجعه آمیز برای بسیاری از آنها ، مانند ننگ عمومی و از دست دادن شغل به دنبال داشته است.

سوال این است: چرا در کره جنوبی یک کمپین ضد شینشنجی وجود دارد و چه کسی پشت آن قرار دارد؟

داستان های ساختگی و اخبار مغرضانه در اصل توسط کلیساهای پروتستان بنیادگرایانه که از آنها استفاده می کنند برای خواستار ممنوعیت Shincheonji ایجاد و پخش شده اند. سالها است که آنها بی وقفه علیه شینچنجی در جنگهای صلیبی خود علیه بدعتهای کلامی می جنگند ، اما در واقعیت ، شینچونجی هدف قرار می گیرد زیرا این جنبش به سرعت در حال رشد است و عضویت آنها را تهدید می کند. این کلیساهای بنیادگرایانه محافظه کار و ضد لیبرال هستند و اکثریت قدرتمندی را در کره جنوبی نشان می دهند. آنها تظاهرات هایی را ترتیب می دهند و گاه به خشونت علیه گروههایی می پردازند که آنها را "قتل عام" ، "افراد دگرباش جنسی" و مهاجران مسلمان پناهنده شده در کره می نامند. آنها اسلام را دین شیطانی می دانند که ذاتاً تمایل به تروریسم ندارد.

در 6 فوریه 2020 ، کمیسیون آزادی مذهبی بین المللی ایالات متحده (USCIRF) ، یک نهاد دولتی فدرال مستقل و دو طرفه ، اعلامیه ای را صادر کرد که در آن اعلام شده است: â € œUSCIRF از گزارشاتی مبنی بر اینکه اعضای کلیسای Shincheonji به دلیل گسترش # کوروناویروس سرزنش شده اند نگران هستند. ما از دولت کره جنوبی می خواهیم كه تقبیح كردن را محكوم كرده و به آزادی مذهبی نیز احترام بگذارد ، زیرا این امر به شیوع آن پاسخ می دهد.

نویسندگان مقاله سفید این نتیجه گیری را دوم می گیرند و از مقامات کره جنوبی درخواست می کنند. COVID-19 نمی تواند بهانه ای برای نقض حقوق بشر و آزادی مذهبی صدها هزار مؤمن باشد.

ویلی فوتر © مدیر حقوق بشر بدون مرز است

کاغذ سفید را در این قسمت بخوانید:

https://hrwf.eu/wp-content/uploads/2020/03/Shincheonji-and-Coronavirus-in-South-Korea.pdfÂ

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *