# کورناویروس - پارلمان برای پاسخ به بحران 37 میلیارد پوند رأی دهد

| مارس 25، 2020 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

یک علامت در فروشگاه ویندوز: "بسته شده برای کروناویروس" Â © Antic / AdobeStock
© قدیمی / AdobeStockÂ

نمایندگان مجلس شورای اسلامی رای خواهند داد تا 37 میلیارد پوند از بودجه ساختاری اتحادیه اروپا در اختیار کشورهای اتحادیه اروپا برای مقابله با بحران کوروی ویروس در طول جلسه عمومی در 26 مارس قرار دهند.

این اقدام ، که توسط کمیسیون اروپا ارائه شده است ، یک عنصر اساسی در این برنامه استÂ پاسخ اتحادیه اروپا به همه گیر و به سرعت از طریق پارلمان پیگیری شده است.

این پول از کجا آمده است؟

این پیشنهاد مربوط به صندوق های ساختاری و سرمایه گذاری اروپا است که از توسعه مناطق ، صنعت ماهیگیری و اقدامات سیاست های اجتماعی مانند بازآموزی کارگران اخراجی حمایت می کند.

هر ساله کشورهای عضو از این وجوه به عنوان پیش پرداخت بودجه برای پروژه ها دریافت می کنند. اگر بخشی از پیش تأمین اعتبار بلا استفاده باقی بماند ، باید سال بعد به بودجه اتحادیه اروپا بازگردد.

کشورهای اتحادیه اروپا قرار است تقریباً 8 میلیارد پوند پیش سرمایه گذاری نشده استفاده نشده برای سال 2019 بازگردانند ، بنابراین کمیسیون اروپا پیشنهاد می کند که آنها این پول را نگه دارند و از آن برای پروژه های جدید برای کاهش اثرات بحران کرونور استفاده کنند.

بخشی از پول برای پروژه ها از کشورهای عضو و مابقی با بودجه اتحادیه اروپا تأمین می شود. سهم هزینه های تحت پوشش بودجه اتحادیه اروپا متفاوت است: اگر یک پروژه مربوط به منطقه ای با توسعه کمتر باشد ، سهم اتحادیه اروپا به 85٪ از کل مبلغ می رسد.

پول کشورهای عضو مجاز به نگه داشتن این امکان را می دهند که سهم خود را در پروژه ها با مبلغ بسیار بیشتر ، با مابقی بودجه بودجه اتحادیه اروپا تأمین کنند.

این کمیسیون محاسبه می کند که 8 میلیارد پوند می تواند با تأمین اعتبار اتحادیه اروپا در حدود 29 میلیارد پوند تکمیل شود. این رقم در مجموع 37 میلیارد پوند است که می تواند در سرمایه گذاری های اتحادیه اروپا مستقر شود.

مبلغ 8 میلیارد یورو برای بسته شدن برنامه ها در بودجه 2014-2020 ، که ممکن است در حدود سال 2025 باشد ، باید بازگردد.

مجلس اقدام فوری می کند

پیشنهاد کمیسیون در 13 مارس منتشر شد. باید به تصویب مجلس و شورای برسد و سریعاً از طریق کمیته توسعه منطقه ای پارلمان مورد پیگیری قرار گرفت. روش فوریت اجازه می دهد تا رأی عمومی صورت گیرد بدون گزارش یا با گزارش شفاهی توسط کمیته مسئول.

عضو GUE / NGL فرانسهÂ عمرومجیرئیس کمیته توسعه منطقه ای پارلمان گفتÂ پس از دریافت پیشنهاد در تاریخ 17 مارس:: ما باید با انتقال همه وسایل موجود تحت سیاست انسجام ، در اسرع وقت پاسخ دهیم تا وضعیت فاجعه بار ناشی از اپیدمی کروناویروس را کاهش دهیم. هر گونه تاخیر منجر به از بین رفتن جان ها و مشکلات اضافی برای مناطق ، شرکت ها و شهروندان اروپایی می شود

در طول جلسات عمومی ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین به سایر اقدامات برای مقابله با بحران کرونا رای خواهند داد ، از جمله پیشنهادی برای اجازه دادن به کشورهای عضوÂ حمایت از صندوق همبستگی اتحادیه اروپا در صورت بروز بحران های بهداشت عمومی.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *