همه گیر # COVID-19 باعث تشدید تکه تکه شدن جهانی و انجماد اقتصادی خواهد شد

| مارس 24، 2020 | 0 نظرات

By کمک مهمان

رئیس جمهور ایالات متحده ، دونالد ترامپ در 11 مارس اعلام کرد که ایالات متحده سفر را از همه کشورهای اروپایی به جز انگلیس به مدت 30 روز از 13 مارس به حالت تعلیق در می آورد. وی گفت: "بعد از مشاوره با مقامات ارشد بهداشت دولت ، تصمیم گرفتم اقدامات جدی اما لازم را برای محافظت از سلامت همه آمریکایی ها انجام دهم. برای جلوگیری از ورود موارد جدید به سواحل ما ، ظرف 30 روز آینده همه سفرها از اروپا به ایالات متحده را به حالت تعلیق در می آوریم. " ترامپ در سخنرانی کاخ سفید گفت. قوانین جدید از جمعه شب (27 مارس) اجرا می شود. در روزی که ترامپ صحبت کرد ، در مورد شیوع جدید کورون ویروس اتفاقات وحشتناکی در سراسر جهان رخ داد ، می نویسد: او جون

سازمان بهداشت جهانی اعلام كرد كه بحران جدید koronavirus (COVID-19) یك بیماری "همه گیر" جهانی است به این معنی كه همه گیر ویروس در سطح جهان گسترش یافته است. از 11 مارس ، بیش از 115,000 نفر در سراسر جهان به این ویروس آلوده شده اند و بیش از 4,200 نفر در اثر آن فوت کرده اند. طی دو هفته گذشته ، ترامپ سعی کرده است خطرات ناشی از COVID-19 را کمرنگ کند ، در ابتدا به آمریکایی ها اطمینان داد که تعداد پرونده ها "رو به زوال" است. اما بدیهی است که اینگونه نیست. از 11 مارس ، در مجموع 1,209،41 مورد تأیید شده در 37 ایالت ایالات متحده با 11 مرگ و میر رخ داده است. در XNUMX مارس ، آریزونا ، نیومکزیکو ، لوئیزیانا ، آرکانزاس و واشنگتن دی سی همه بیانیه هایی را صادر کردند که وضعیت اضطراری را اعلام کردند. فعلاً ، بیست و چهار ایالت از جمله واشنگتن دی سی در ایالات متحده وضعیت اضطراری اعلام کرده اند.

با کاهش اقتصاد جهانی و شیوع همه گیر در سطح جهان ، بازارهای جهانی سرمایه در معرض آشفتگی قرار گرفته اند. بازار سهام ایالات متحده در روز 11 مارس دچار یک روز تلخ دیگر شد. میانگین صنعتی داو جونز با 1646 امتیاز دیگر سقوط کرد (افت 5.86٪) و به 23553.22 امتیاز رسید (داو در 1970 مارس بیش از 12 امتیاز دیگر سقوط کرد که افت بیش از 8٪). شاخص داو جونز در حال حاضر در بازار خرس است. در مقایسه با بالاترین ماه فوریه ، داو بیش از 20٪ تاکنون افت کرده است.

پس از اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO) COVID-19 به عنوان همه گیر جهانی ، ایالات متحده تعلیق همه سفرهای اروپا به جز انگلیس را اعلام کرد. اگرچه این تنها یک گره در توسعه اقتصاد جهانی و شیوع همه گیر است ، بدون شک این اقدام تأثیر جدیدی را در بازار جهانی به همراه خواهد داشت زیرا ایالات متحده بیشترین تأثیر را در بازارهای اقتصادی و مالی جهانی دارد. با گسترش COVID-19 و تشدید پیشگیری و کنترل در ایالات متحده ، همراه با این تعلیق سفر با اروپا ، بدون شک اقتصاد جهانی را بدتر می کند و باعث یک سری واکنش های زنجیره ای خواهد شد.

محققان مشاور ANBOUND معتقدند كه اقتصاد جهانی جهانی و بازارهای سرمایه ممكن است با تأثیرات متعددی روبرو شوند.

اول ، ایالات متحده از شیوع این بیماری تهدیدی واقعی احساس می کند. قطع سفر در اروپا باعث ایجاد اختلال در ارتباطات جهان می شود و باعث می شود جهان به حالت فروپاشی و "یخ زدایی جزئی" فرو رود. در مراحل اولیه این بیماری همه گیر ، چین قربانی اصلی انزوا مسافرتی برای کشورهای مختلف بود. با گسترش شیوع این بیماری همه گیر در سراسر جهان ، کشورها بر اساس توسعه بیماری همه گیر ، شروع به جداسازی یکدیگر کردند. در خارج از چین ، کره جنوبی ، ژاپن ، عربستان سعودی ، امارات متحده عربی ، ایالات متحده ، ایتالیا ، سنگاپور ، اوکراین ، کره شمالی و سایر کشورها اقدامات مختلفی از اقدامات ایزوله و ممنوعیت سفر را اعلام کرده اند. جهان به حالت بی نظیری از هرج و مرج ایجاد شده است که با انزوا متقابل ایجاد شده است. این انزوا بی سابقه ، جدای از تأثیر مستقیم و قابل مشاهده در سفر ، تجارت ، لجستیک ، زنجیره تأمین ، مصرف و سایر زمینه ها ، بر ذهنیت بازار سرمایه نیز تأثیر زیادی خواهد گذاشت. همچنین می تواند بر جریان وجوه جهانی و بازارهای مالی تأثیر بگذارد.

دوم ، این می تواند وحشت را در بازار جهانی سرمایه تشدید کند. تعدیل بازار سرمایه جهانی ادامه خواهد یافت و بازار جهانی سهام بیشتر رو به افول خواهد بود. این دور جدید بحران مالی را به وجود می آورد. شایان ذکر است که پس از سخنان ترامپ ، سه شاخص اصلی سهام بورس اوراق بهادار آمریکا همچنان در حال سقوط بودند و معاملات آتی نسدک باعث ایجاد مدار شکنی شد. در همین زمان ، معاملات آتی سهام اروپا سقوط کرد. معاملات آتی شاخص Stoxx 50 اروپا با 7.3٪ سقوط ، معاملات آتی شاخص DAX آلمان 6.15٪ و معاملات آتی شاخص FTSE 100 انگلیس 6.14٪ کاهش یافت. در تاریخ 12 مارس ، بازار سهام آسیا و اقیانوسیه در سراسر هیئت مدیره سقوط کرد ، شاخص ASX200 استرالیا بیش از 7 درصد سقوط کرد. شاخص Nikkei 225 بیش از 5٪ سقوط کرد ، شاخص Topix ژاپن 5٪ سقوط کرد. و شاخص KOSPI کره جنوبی بیش از 4.5٪ سقوط کرد.

سوم ، زنجیره تأمین جهانی بیشتر مختل خواهد شد و از اختلال جزئی تا ایجاد اختلال در سیستم ایجاد می شود.

این متفاوت از زنجیره تأمین مسدود شده ناشی از عدم دسترسی به تجهیزات تولید چین در مرحله اولیه بیماری همه گیر است. اکنون اوضاع محاصره و انزواهایی که جهان با آن روبرو است ، اختلال کلی زنجیره تأمین جهانی را تشدید کرده است. این باعث می شود "ضربه دوم" بسیار نامطلوب برای چین ایجاد شود - حتی اگر چین با موفقیت کنترل همه گیر Covid-19 را داشته باشد و بیشتر کارخانه ها کار و تولید را از سر بگیرند. با این حال ، به دلیل مسدود شدن مطالبات بازار بین المللی ، تدارکات مسدود شده و مشاغل و سفرهای بین المللی مسدود شده ، زنجیره تأمین جهانی به طور کامل در خارج از چین قطع شده است. این امر منجر به تولید محصولات غیرقابل استفاده در چین ، محصولات غیرقابل فروش و پول غیرقابل جمع شدن خواهد شد.

چهارم ، اقتصاد جهانی بیشتر فروکش خواهد کرد و انتظارات اقتصادی و اقتصادی جهانی کشورهای بزرگ به ناچار با تعدیل رو به پایین روبرو خواهد شد. OECD اخیراً انتظارات رشد جهانی اقتصادی خود را پایین آورده است. با فرض اینکه همه گیر در سطح فعلی کنترل می شود ، رشد تولید ناخالص داخلی جهان فقط می تواند به 2.4٪ برسد. در صورت گسترش همه گیر ، رشد تولید ناخالص داخلی جهانی در سال 1.5 به 2020٪ کاهش می یابد. انستیتوی امور مالی بین المللی (IIF) نیز قبل از این اخطار را صادر کرد ، پیش بینی کرد که رشد اقتصادی جهانی در سال 2020 ممکن است نزدیک به 1٪ باشد ، بسیار پایین تر از رشد 2.6٪ در سال 2019 ، کمترین نرخ رشد از زمان بحران مالی است. براساس برآوردهای UBS ، پیش بینی می شود نرخ رشد جهانی قبل از شیوع Covid-19 4٪ و قبل از سقوط گفتگوی کنفرانس اوپک + 2.8/2.3٪ باشد. UBS با راه اندازی پوتین های "همه گیر جهانی" انتظار دارد که نرخ رشد جهانی در سال 2020 به XNUMX٪ کاهش یابد و اقتصادهای هشت کشور به رکود سقوط کند. بدیهی است با تشدید پیشگیری ، کنترل و انزوای همه گیر جهانی ، تأثیر بر اقتصاد جهانی افزایش یافته و تأثیر منفی بر اقتصاد چین جدی تر خواهد شد.

نتیجه گیری نهایی تجزیه و تحلیل

شیوع COVID-19 به یک بیماری همه گیر جهانی تبدیل شده است. بسیاری از کشورها به این امر به شدت واکنش نشان داده اند ، که عینی به تکه تکه شدن بازار جهانی منجر شده و همچنین اقتصاد محلی را یخ زده است. اقتصاد جهانی و بازارهای مالی با تعدیل نزولی قابل توجهی روبرو خواهند شد. اکنون بحران مالی جهانی متفاوت از بحران در سال 2008 است.

او جون شریک ، مدیر و محقق ارشد تیم تحقیقاتی کلان اقتصادی چین است. زمینه تحقیقاتی او اقتصاد کلان چین ، صنعت انرژی و سیاست های عمومی را در بر می گیرد.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *