#ECForecast - 'رشد مبهم توسط عوامل خارجی' پیش بینی اقتصادی تابستان 2019

| ژوئیه 10، 2019 | 0 نظرات

By کاترین Feore

عضو کمیسیون اروپا برای امور اقتصادی و مالی، پیر مسکوویچی

اقتصاد اروپا همچنان از عوامل خارجی همچون تنش های تجاری جهانی و عدم اطمینان ژئوپولیتیک پوشیده شده است. بخش تولیدی که بیشترین معضل تجارت بین المللی را دارد، در طول سال به نظر می رسد تضعیف شود. پیش بینی تولید ناخالص داخلی برای اتحادیه اروپا در 1.4٪ در 2019 و 1.6٪ در 2020 تغییری نیافته است.

همواره مشتاقانه منتظر آمدن کميسيون اروپا هستيم که نشان مي دهد اقتصاد اروپا براي هفتمين سال متوالي رشد خود در 2019 تنظيم شده است و تمامي کشورهاي عضو اتحاديه اروپا انتظار دارند که برخي از آنها رشد کند.

رشد در منطقه یورو در سه ماهه اول سال به دلیل تعدادی عوامل موقت مانند شرایط زمستانی خفیف و بازپرداخت در فروش خودرو، قوی تر از حد انتظار بود. همچنین از اقدامات سیاست مالی استفاده کرد که درآمد قابل استفاده خانوار را در چندین کشور افزایش داد.
 والدس Dombrovskis، معاون رئیس جمهور برای یورو گفت:
"همه اقتصادهای اتحادیه اروپا هنوز هم در این سال و آینده رشد خواهند کرد، حتی اگر رشد قابل توجهی در اروپای مرکزی و شرقی با کاهش سرعت در آلمان و ایتالیا مواجه شود. انعطاف پذیری اقتصادهای ما با تداوم ضعف تولید ناشی از تنش های تجاری و عدم اطمینان سیاست، مورد آزمایش قرار می گیرد. در طرف داخلی، یک قرارداد "Brexit" یک منبع اصلی خطر است. "
پیر مسوویچی، کمیسیون اقتصادی و مالی، مالیات و گمرک، گفت:
"اقتصاد اروپا همچنان در برابر یک فضای جهانی دشوار گسترش می یابد. [...] با توجه به خطرات فراوانی که برای چشم انداز وجود دارد، باید تلاش هایی را برای تقویت انعطاف پذیری اقتصادهای ما و منطقه یورو به طور کلی تقویت کنیم. "
تقاضای داخلی، به ویژه مصرف خانوار، همچنان به رشد اقتصادی در اروپا کمک می کند که از ادامه قدرت در بازار کار کمک می کند.
ایالات متحده و چین مقابله
یک درگیری اقتصادی گسترده میان ایالات متحده و چین همراه با عدم اطمینان بالا در اطراف سیاست تجاری ایالات متحده می تواند رکود فعلی در تجارت و تولید جهانی را افزایش داده و بر مناطق و بخش های دیگر تاثیر گذارد.
Brexit
برای انگلستان، فرضیه فنی این است که پیش بینی های 2019 و 2020 دوباره بر اساس ادامه وضعیت موجود از نظر الگوهای معاملاتی بین EU27 و انگلستان است. کمیسیون مشتاق است تا روشن کند که این فقط برای اهداف پیش بینی شده است و هیچگونه تاثیری بر مذاکرات آینده بین اتحادیه اروپا و انگلستان ندارد.

کاترین Feore

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *