اتحادیه اروپا باید در #COP25 در مادرید متحد شود

| نوامبر 7، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

کمیته محیط زیست پارلمان اروپا (ENVI) امروز قطعنامه ای را تصویب کرد که از دولت های ملی ، منطقه ای و محلی و همچنین اتحادیه اروپا می خواهد تا تلاش های خود را برای رسیدن به اهداف توافق نامه پاریس و ایفای نقش سازنده در سازمان ملل امسال افزایش دهند. همایش تغییرات آب و هوا در مادرید.

این قطعنامه تأکید بر لزوم رهبری اقلیم اتحادیه اروپا دارد: از رهبران اتحادیه اروپا می خواهد تا برای دستیابی به انتشار گازهای گلخانه ای صفر خالص توسط 2050 ، حداکثر ، در نشست اتحادیه اروپا در اواسط ماه دسامبر ، به یک استراتژی بلند مدت متعهد شوند. نمایندگان مجلس نمایندگان اتحادیه اروپا همچنین می خواهند هدف خود را برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به 55٪ 2030 در مقایسه با 1990 ، از هدف فعلی 40٪ بالا ببرد. این سیگنال به کمیسیون اروپایی در حال دریافت برای ارائه پیشنهادهای بلند پروازانه لازم برای تحقق اهداف توافق نامه پاریس است.

در عین حال ، این قطعنامه به همه کشورها مسئولیت جمعی خود را یادآوری می کند و همه کشورها ، به ویژه کشورهای ثروتمند ، باید طبق خواسته های توافق نامه پاریس ، تعهدات مربوط به اقلیم خود را توسط 2020 به روز کنند. در هفته‌ای که دونالد ترامپ اقدامات رسمی برای خروج از توافق پاریس را انجام داد ، قطعنامه ENVI از ادامه بسیج ایالتهای ایالات متحده و بازیگران غیر دولتی استقبال می کند. ضرورت اقدام با این واقعیت مشخص می شود که چهار سال گذشته (2015 تا 2018) چهار سال برتر گرم در سوابق دمای جهانی بود ، در حالی که 2018 در تولید کربن جهانی رکورد بالایی را نشان می داد.

پاسکال کانفین (فهرست رنسانس ، FR) رئیس کمیته محیط زیست گفت: â € - کمیته محیط زیست ، بهداشت عمومی و ایمنی مواد غذایی پارلمان اروپا امروز اهداف بلندپروازانه را پیش از COP25 در مادرید در ماه دسامبر تعیین کرد.

وی گفت: "چه در مورد همسان سازی کل بودجه اروپا با توافق نامه پاریس باشد ، تأکید مجدد در مورد کاهش لازم انتشار کربن توسط 55٪ در 2030 یا کاهش جنگل زدایی وارداتی در اروپا ، کمیته محیط زیست راه را برای اروپا هموار می کند. اولین قاره خنثی کربن در 2050 باشید. من همچنین از این واقعیت استقبال می کنم که کمیته محیط زیست از پارلمان اروپا خواسته است تا اقلیم و جاه طلبی های زیست محیطی خود را مطرح کند.

"در حالی که ایالات متحده دیروز خروج خود از توافق نامه پاریس را تأیید کرد ، ما امروز در کمیته محیط زیست پارلمان اروپا مجددا تأکید می کنیم که می خواهیم اروپا در مورد مبارزه با تغییرات آب و هوا جدی باشد."

نیلز توروالدز (Svenska folkpartiet، FI) هماهنگ کننده ENVI در اروپا را تجدید نظر کرد: œ با توجه به اینکه جهان در حال حاضر ایستاده است ، اروپا باید در سیاست COP25 در مادرید رهبر باشد. ما تلاش زیادی برای داشتن یک دستور قدرتمند در مادرید کردیم. این جوهر تصمیم ما است. â €

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *