# جورجیا و اوستیای جنوبی - اتحادیه اروپا باید از طرح صلح بین المللی حمایت کند

| ژوئیه 19، 2019 | 0 نظرات

By کالین استیونس

اتحادیه اروپا از تلاش های یک پروژه پیشگام که با هدف آشتی دادن مردم در منطقه گرجستان و اوستیای جنوبی، به اصطلاح "منطقه ی منجمد"

پس از فروپاشي اتحاد جماهير شوروي، منبع اوج تنش در اوستياي جنوبي، 2008 يک جنگ کوتاه مدت بين روسيه و گرجستان را به عهده داشت. مسکو پس از آن اوستیای جنوبی را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت شناخت و روند روابط نزدیک تر را آغاز کرد که گرجستان به عنوان ضمیمه موثر نظر می گرفت.

تنش هنوز هم سرخ می شود، اما به لطف ابتکار عمل صلح پیش می رود، مردم در هر دو طرف به آرامی در آشتی و احترام متقابل با یکدیگر می آیند.

روسیه قبلا برنامه های متعددی را برای انحلال بخش ها معرفی کرده است و تلاش های آن اکنون توسط اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است.

جکی کیاتینن، رئیس دفتر کابینه، معاون رئیس جمهور، این طرح را تحسین می کند و می گوید کمیسیون اروپا به دنبال کار با این پروژه در آینده است.

این پروژه توسط Giorgi Smkhradzze تاسیس شد که به این وب سایت گفت: "در دهه گذشته، اتحادیه اروپا نقش مهمی را در حل منازعات در گرجستان و روسیه ایفا کرده است. ما عمیقا امیدواریم که با حمایت سازمان های بین المللی کمک کند، فرایند آوردن مردم گرجستان و اوسیت ها را بیشتر می کند. "

او افزود، "اکنون ما ارتقاء صلح را در گرجستان، نه با استفاده از سلاح، بلکه در پروژه های صلح می بینیم."

یک دستاورد قابل توجه تا کنون ساخت یک استادیوم ورزشی جدید در روستای ارگتی در مرز اوستیای جنوبی بوده است.

ورزشگاه اخیرا یک بازی فوتبال رسمی بین جوانان از گرجستان و اوستیای جنوبی برگزار کرد. سامقارادزه، که بازی را مطرح کرد، گفت: «هدف این مسابقه مشترک، ایجاد فعالیت های صلح بین گرجستان و اوستیای جنوبی بود. اما من تأکید می کنم که رویدادهای بسیاری برنامه ریزی شده اند نه فقط فوتبال و رویدادهای فرهنگی زیادی در ورزشگاه برگزار می شود

زمین همچنین میزبان یکی دیگر از رقبای صلیبی از نمایندگان پارلمان گرجستان و تیم Samachablo بود که در آن بیجاشدگان - از افراد آواره - از Tskhinvali بودند.

این پروژه بسیاری از رویدادهای فرهنگی و ورزشی را مدیریت خواهد کرد و آشتی میان اوستیان و گرجی ها را همراه با توسعه دهکده های نزدیک به محله تسهیل خواهد کرد.

این ابتکار عمل نیز به تقویت اقتصاد و محیط زیست منطقه کمک کرده است. به عنوان مثال، یک شرکت تازه تاسیس، مسئول تمیز کردن سیستم های آبیاری و تخلیه آب بوده است.

اسکچرادزه گفت که این امر به راحتی زندگی روزمره مردم که در مجاورت خطوط ساحلی زندگی می کنند را آسان می کند و همچنین به افزایش آگاهی نسل جوان کمک می کند.

او گفت: «این طرح به طور کلی رفاه اجتماعی جمعیت ساکن را ارتقاء خواهد داد.

تلاش های رهبری پروژه بین المللی صلح ارگتی بین المللی صلح توسط دولت گرجستان پشتیبانی می شود، اما هنوز هم نیاز به بودجه مداوم دارد.

اسکچرادز افزود، "گروه هدف اوستی ها و گرجی ها در منطقه جنگ است. بسیاری از خانواده های مخوف اوستیایی با گرجی ها وجود دارند و همچنین بسیاری از ارتباطات خویشاوندی وجود دارد که باید توسعه و ترویج کنیم.

او می گوید که ذینفعان مورد نظر اوستی ها، گرجی ها و جمعیت منطقه درگیری خواهند بود.

وی ادامه داد: "ما همچنین مایل به اشاره به علاقه نمایندگان سطح بالا اتحادیه اروپا در بروکسل به پروژه ما هستیم، از جمله گونتر اتیینگر، کمیسیون اروپا برای بودجه و منابع انسانی و لوکا جاهیر، رئیس جمهور EESC، که ما را آرزو موفقیت در اجرای پروژه.

"ما می دانیم که اتحادیه اروپا از گرجستان حمایت می کند تا از طریق ارتباطات مردم، پروسه های گفتگو و مبادلات دانشگاهی، ایجاد اعتماد به نفس را با مناطق گرجستان آبخازیا و اوستیای جنوبی تقویت کند."

â € œProjects funded under the instrument EU کمک به ثبات و صلح، و همچنین پروژه های خاصی که از طریق ابزار همسایگی اروپا و پلت فرم سرمایه گذاری همجوار تامین می شود، به حمایت از سیاست های تعامل ما از زوایای مختلف کمک می کند. â €

نامه ای از دونالد توسک و ژان کلود یونکر، تا همین اواخر رؤسای شورای اروپا و کمیسیون اروپا، می گوید که اتحادیه اروپا «متعهد به ادامه همکاری عالی دوجانبه با گرجستان» است.

نامه ای که توسط این وبسایت دیده می شود، می گوید اتحادیه اروپا به دنبال کمک به اتحادیه سیاسی و ادغام اقتصادی بین اتحادیه اروپا و گرجستان است.

اسکچرادزه می گوید که تاریخ نشان داده است که اغلب به اصطلاح «دیپلماسی عمومی» بسیار مؤثرتر از مذاکرات دیپلماتیک بلند مدت در تلاش برای باز کردن مناقشات منجمد نشده است.

او معتقد است که پروژه نوآورانه او راه اندازی شده است، نمونه ای دیگر از این، به خصوص موفقیت آمیز است.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *