# جورجیا و اوستیای جنوبی - اتحادیه اروپا باید از طرح صلح بین المللی حمایت کند

| ژوئیه 19، 2019 | 0 نظرات

By کالین استیونس

اتحادیه اروپا از تلاش های یک پروژه پیشگام که با هدف آشتی دادن مردم در منطقه گرجستان و اوستیای جنوبی، به اصطلاح "منطقه ی منجمد"

جنگ بین روسیه و گرجستان در 2008

جنگ بین روسیه و گرجستان در 2008

پس از فروپاشي اتحاد جماهير شوروي، منبع اوج تنش در اوستياي جنوبي، 2008 يک جنگ کوتاه مدت بين روسيه و گرجستان را به عهده داشت. مسکو پس از آن اوستیای جنوبی را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت شناخت و روند روابط نزدیک تر را آغاز کرد که گرجستان به عنوان ضمیمه موثر نظر می گرفت.

Â

تنش هنوز هم سرخ می شود، اما به لطف ابتکار عمل صلح پیش می رود، مردم در هر دو طرف به آرامی در آشتی و احترام متقابل با یکدیگر می آیند.

Â

پروژه بین المللی صلح بین المللی Ergnete در حال حاضر برنامه های متعددی را برای ایجاد تقسیمات تقسیم کرده است و تلاش های آن اکنون توسط اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است.

Â

جکی کیاتینن، رئیس دفتر کابینه، معاون رئیس جمهور، این طرح را تحسین می کند و می گوید کمیسیون اروپا به دنبال کار با این پروژه در آینده است.

Â

این پروژه توسط Giorgi Smkhradzze تاسیس شد که به این وب سایت گفت: "در دهه گذشته، اتحادیه اروپا نقش مهمی را در حل منازعات در گرجستان و روسیه ایفا کرده است. ما عمیقا امیدواریم که با حمایت سازمان های بین المللی کمک کند، فرایند آوردن مردم گرجستان و اوسیت ها را بیشتر می کند. "

Â

او افزود، "اکنون ما ارتقاء صلح را در گرجستان، نه با استفاده از سلاح، بلکه در پروژه های صلح می بینیم."

Â

یک دستاورد قابل توجه تا کنون ساخت یک استادیوم ورزشی جدید در روستای ارگتی در مرز اوستیای جنوبی بوده است.

Â

ورزشگاه اخیرا یک بازی فوتبال رسمی بین جوانان از گرجستان و اوستیای جنوبی برگزار کرد.

سامقارادزه، که بازی را مطرح کرد، گفت: «هدف این مسابقه مشترک، ایجاد فعالیت های صلح بین گرجستان و اوستیای جنوبی بود. اما من تأکید می کنم که رویدادهای بسیاری برنامه ریزی شده اند نه فقط فوتبال و رویدادهای فرهنگی زیادی در ورزشگاه برگزار می شود

Â

زمین همچنین میزبان "رقابت صلیبی" میان نمایندگان پارلمان گرجستان و تیم Samachablo که در آن افراد بیجاشدگان "آواره" - از Tskhinvali برگزار شد.

Â

این پروژه بسیاری از رویدادهای فرهنگی و ورزشی را مدیریت خواهد کرد و آشتی میان اوستیان و گرجی ها را همراه با توسعه دهکده های نزدیک به محله تسهیل خواهد کرد.

Â

این ابتکار عمل نیز به تقویت اقتصاد و محیط منطقه کمک کرده است. به عنوان مثال، یک شرکت تازه تاسیس، مسئول تمیز کردن سیستم های آبیاری و تخلیه آب بوده است.

Â

اسکچرادزی گفته است که این امر به راحتی زندگی روزمره مردم که در مجاورت خطوط پناهنده زندگی می کنند را آسان می کند و همچنین به افزایش آگاهی نسل جوان کمک می کند. او گفت: «این طرح به طور کلی رفاه اجتماعی جمعیت ساکن را ارتقاء خواهد داد.

Â

تلاش های رهبری پروژه بین المللی صلح ارگتی بین المللی صلح توسط دولت گرجستان پشتیبانی می شود، اما هنوز هم نیاز به بودجه مداوم دارد.

Â

اسکچرادز افزود، "گروه هدف اوستی ها و گرجی ها در منطقه جنگ است. بسیاری از خانواده های مخوف اوستیایی با گرجی ها وجود دارند و همچنین بسیاری از ارتباطات خویشاوندی وجود دارد که باید توسعه و ترویج کنیم.

Â

او می گوید که ذینفعان مورد نظر اوستی ها، گرجی ها و جمعیت منطقه درگیری خواهند بود.

Â

وی ادامه داد: "ما همچنین مایل به اشاره به علاقه نمایندگان سطح بالا اتحادیه اروپا در بروکسل به پروژه ما هستیم، از جمله گونتر اتیینگر، کمیسیون اروپا برای بودجه و منابع انسانی و لوکا جاهیر، رئیس جمهور EESC، که ما را آرزو موفقیت در اجرای پروژه.

Â

"ما می دانیم که اتحادیه اروپا از گرجستان حمایت می کند تا از طریق ارتباطات مردم، پروسه های گفتگو و مبادلات دانشگاهی، ایجاد اعتماد به نفس را با مناطق گرجستان آبخازیا و اوستیای جنوبی تقویت کند."

Â

â € œProjects funded under the instrument EU کمک به ثبات و صلح، و همچنین پروژه های خاصی که از طریق ابزار همسایگی اروپا و پلت فرم سرمایه گذاری همجوار تامین می شود، به حمایت از سیاست های تعامل ما از زوایای مختلف کمک می کند. â €

Â

نامه ای از دونالد توسک و ژان کلود یونکر، تا همین اواخر رؤسای شورای اروپا و کمیسیون اروپا، می گوید که اتحادیه اروپا «متعهد به ادامه همکاری عالی دوجانبه با گرجستان» است.

Â

نامه ای که توسط این وبسایت دیده می شود، می گوید اتحادیه اروپا به دنبال کمک به اتحادیه سیاسی و ادغام اقتصادی بین اتحادیه اروپا و گرجستان است.

Â

اسکچرادزه می گوید که تاریخ نشان داده است که اغلب به اصطلاح «دیپلماسی عمومی» بسیار مؤثرتر از مذاکرات بلند مدت دیپلماتیک در تلاش برای باز کردن مناقشات منجمد نشده است.

Â

او معتقد است که پروژه نوآورانه او راه اندازی شده است، نمونه ای دیگر از این، به خصوص موفقیت آمیز است.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *