اقتصاد آلمان می تواند به دلیل # کورنوویروس - تا 20٪ کاهش یابد - # ایفو

| مارس 25، 2020 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

اقتصاددان ایفو روز چهارشنبه گفت ، اقتصاد آلمان می تواند امسال به دلیل تأثیر تاج ویروس تا 20٪ منقبض شود ، زیرا یک روحیه تجاری آلمان پس از بحران مالی جهانی در سال 2009 به پایین ترین سطح خود رسید. نوشتن مایکل Nienaber و رنه واگنر

پیش بینی ویرانگر در حالی رخ داد که قانونگذاران در مورد یک بسته نجات بی سابقه به ارزش بیش از 750 میلیارد پوند (813.15 میلیارد دلار) بحث داشتند که برای آن دولت می خواهد پارلمان ترمز بدهی را تصویب کند.

نتایج بررسی نهایی موسسه Ifo نشان داد که شاخص اقلیم تجاری این شرکت از 86.1 در فوریه به 96.0 کاهش یافته است.

h € h این شدیدترین سقوط است که از زمان اتحاد مجدد آلمان و کمترین ارزش از ژوئیه 2009 ثبت شده است. â € â رئیس جمهور Ifo Clemens Fuest در بیانیه ای گفت.

فوئست گفت ، "اقتصاد آلمان در شوك است ، و افزود كه انتظارات كسب وكار بطور خاص مانند گذشته تیره شده است ، در حالی كه ارزیابی شركتها از وضعیت فعلی آنها نیز به شدت بدتر شده است.

Ifo گفت ، در بخش خدمات ، شاخص جو کسب و کار شدیدترین افت خود را از زمان اولین بار جمع آوری داده ها در سال 2005 نشان داد.

در تولید ، این شاخص از آگوست 2009 به پایین ترین سطح خود سقوط کرد ، به طوری که زیر شاخص برای انتظارات شدیدترین افت در 70 سال نظرسنجی صنعت را نشان داد.

اقتصاددان ایفو ، كلاوس وهلهره به رویترز گفت كه اقتصاد آلمان بسته به طول مدت خاموش شدن ناشی از بیماری همه گیر ، امسال بین 5 تا 20 درصد قرارداد دارد.

وهرلاب اضافه كرد كه انتظار دارد ركود شديد وجود داشته باشد كه حداقل دو چهارم طول بكشد.

"ساده بدون رعایت"

اقتصاددان ING ، کارستن برزسکی اظهار داشت: اصطلاح تعیین شده "دسترسی" به توصیف اقتصادی که تقریباً یک شبه در یک شب بی پایان مانده است ، ناکافی بود.

œ € œ هرچه مدت زمان قفل ماندگاری بیشتر باشد ، اندازه انقباض بیشتر به تعداد شبیه خواهد شد که معمولاً فقط در اقتصادهای نوظهور دیده می شود. برزسکی گفت: به سادگی بی سابقه است.

دولت آلمان تاکنون انتظار دارد که تولید ناخالص داخلی به دلیل شیوع این کشور در حدود 5٪ در سال جاری کاهش یابد.

آمار و ارقام Ifo با بررسی PMI IHS Markitâ ، منتشر شده در روز سه شنبه ، نشان می دهد که بخش خدمات آلمان در ماه مارس دچار رکورد انقباضی شد و فعالیت کلی تجارت را به پایین ترین سطح از زمان بحران 2009 فشار آورد.

وزیر اقتصاد دارایی اولاف شولز در اوایل روز چهارشنبه از نمایندگان مجلس خواست تا ترمز بدهی را که معوقات جدید برای 0.35 درصد تولید ناخالص داخلی را محدود می کند ، متوقف کنند ، بنابراین دولت می تواند با «همه کاره» با همه گیر کوروی ویروس مبارزه کند.

انتظار می رود مجلس پایین بوندستاگ بسته نجات را بعداً امروز (25 مارس) از جمله بودجه تکمیلی با تأمین اعتبار بدهی 156 میلیارد پوند و یک صندوق تثبیت به ارزش 600 پوند پوند برای وام به مشاغل مبارز دریافت کند.

دولت حتی ممکن است سهام مستقیم در شرکت ها بگیرد.

کریستین لامبخت ، وزیر دادگستری ، برای جلوگیری از فروش و یا از هم گسیختگی شرکت های کلیدی در طول بحران ، گفت: روزانه تجارت هندلسببلات می تواند در صورت لزوم جزئی یا کامل باشد.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *