#InternationalAtomicEnergyAgency تایید ایران را نقض غنی سازی محدود می کند

| ژوئیه 9، 2019 | 0 نظرات

By کمک مهمان

آژانس بین المللی انرژی اتمی تأیید کرد که ایران غنی سازی اورانیوم خود را از حد مجاز 3.67 محدود می کند تعیین شده توسط برنامه جامع جامع اقدام (JCPOA) در 8 جولای 2019، دیوید کونز می نویسد.

ایران همچنین محدودیت های ذخیره سازی سوخت هسته ای را که یک روز پیش توسط JCPOA ایجاد شده بود، نقض کرد و از دیگر کشورهای عضو JCPOA خواست تا مخالفت با تحریم های اعمال شده توسط ایالات متحده را لغو کنند.

در اکتبر 2015، JCPOA با اتحادیه اروپا، ایران، ایالات متحده و پنج کشور دیگر موافقت شد. در ماه مه 2018، ایالات متحده از JCPOA خارج شد و تحریم های اعمال شده علیه صادرات نفت ایران را تحمیل کرد و اقتصاد کشور را خراب کرد.

حسن روحانی، رییس جمهور ایران، متهم به عدم پذیرش اعمال تحریم های ایالات متحده علیه ایجاد یک وسیله نقلیه ویژه توسط اروپایی ها به نام Instrument in Support of Exchanges (INSTEX) متهم شده است.

وی به صورت آگاهانه JCPOA را نقض کرد و گفت که اگر اروپا نتواند ایران را از تأثیرات تحریم های آمریکا محافظت کند، مهندسان مجبور خواهند شد از غنی سازی اورانیوم غلبه کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کویتیانا می گوید که اتحادیه اروپا در مورد نقض حقوق بشر به شدت نگران شده است و ایران را تشویق کرد تا اقدامات بیشتری را انجام دهد که مناقشه هسته ای را تضعیف کند. با تعهدات خود تحت JCPOA مخالف نیستند

اورانيوم غني شده ايران در حال حاضر در سطح 4.5٪ است، اما همچنان در سطح 90٪ در رده سلاح قرار دارد.

KocijanÄ iÄ گفت که اتحادیه اروپا در تماس با دیگر شرکت کنندگان JCPOA برای بحث در مورد اقداماتی که باید انجام شود.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *