#Kazakhstan - هفت نامزد برای بالاترین مقام کشور در انتخابات ژوئن 9 رقابت می کنند

| ممکن است 15، 2019 | 0 نظرات

By در Astana بار

سدیبکه توگل، کاسیم جومارت توکایف، امیرژان کسانوف، توئوتای رحیم بکوف، امانگلدی تسپیکف، دانیا یسپایوا و جممیل اخمتبوف

کمیسیون مرکزی انتخابات قزاقستان (CEC) در 6 ثبت نام می کند چهار نامزد آخر را برای واجد شرایط بودن برای انتخابات ریاست جمهوری ژوئن 9 قزاقستان. ثبت نام بسته 11 مه و در مجموع هفت نامزد تا ژوئن 8 برای انتخابات به بالاترین مقام کشور سفر خواهند کرد. Saltanat Boteu می نویسد.

آخرین چهار نامزد که توسط کمیسیون مستقل انتخابات ثبت نام می شوند، شامل یکی از اعضای کمیته مالی و بودجه دانلی یسپایوا است. این کمیسیون همچنین عضو Toulutai Rakhimbekov، معاون کمیته مرکزی حزب کمونیست چین (CCPK) May 6 و معاون Mazhilis، Zhambyl Akhmetbekov رئیس جمهور و یک عضو روزنامه نگار و عضو جنبش Ult Tagdyry Amirzhan Kossanov ثبت نام کرد.

تمام نامزدهای ریاست جمهوری، CEC را با عصری از نشست اعتراضی نامزدهای بالاترین اجناس انجمن عمومی ملی که نماینده آنها هستند، ارائه دادند، اعلامیه کاندیدای رضایت برای ریاست جمهوری و یک سند صدور گواهی اینکه آنها مبلغ میلیون تومان 2.13 ( US $ 5,574) هزینه. هر کاندید نیز یک آزمون زبان قزاق را تصویب کرد.

برای ثبت نام، کاندیداها همچنین یک گواهی بهداشتی ارائه دادند که نشان می داد آنها از بیماری های جسمی و روانی 107 رنج می برند، گواهینامه ادارۀ امور دولتی در مورد اعطای اعلامیه درآمد و پروانه های کمیسیون مستقل انتخابات و مالکیت درمورد نتایج امضاهای جمع آوری شده در حمایت از نامزد ریاست جمهوری.

نامزدها همچنین برای جمع آوری حداقل امضاء 118,140، نشان دهنده درصد 1 رای دهندگان ثبت شده در کشور برای حمایت از نامزدی آنها بودند. برای رسیدن به این الزام، یسپایوا، نامزد حزب دموکراتیک اکوژول، امضای 144,098 از شهروندان را در مناطق 17 جمع آوری کرد، 139,541 آنها قابل اعتماد بودند.

Akhmetbekov، کاندیدای ریاست جمهوری CCPK، امضاهای 138,294 از شهروندان را در مناطق 16 جمع آوری کرد، 135,506 آنها معتبر بودند.

Rakhimbekov، کاندیدای حزب سوسیال دموکرات قزاقستان، که امضاهای شهروندان 122,309 را در مناطق 15 جمع آوری کرده بود، 120,754 قابل اعتماد محسوب می شد.

Kossanov، کاندیدای ریاست جمهوری جنبش ملی میهنی متحد تدریج، جمع آوری امضا از شهروندان 131,189 در مناطق 14، 129,582 که قابل اعتماد در نظر گرفته شدند.

نامزدهای دریافت گواهی نامزد ریاست جمهوری. کمیسیون مستقل انتخابات اطلاعاتی را درباره ثبت نام نامزدهای ریاست جمهوری به بانک پس انداز Halyk ارائه داد تا حساب های موقت ویژه ای برای آنها ایجاد کند.

قبلا، CEC نامزدی رئیس جمهور قزاقستان و نامزد حزب نور ناران کاسیوم جومارت توکایف، نماینده فدراسیون اتحادیه های کارگری قزاقستان، امانگلدی تسپیکف و ساندبیک توله، نامزد عمومی یلی دالا قرآنی، را تایید کرد.

Taspikhov، 59، از منطقه قزاقستان غرب، آوریل 24 از فدراسیون اتحادیه های کارگری قزاقستان، فارغ التحصیل مهندسی مکانیک موسسه پلی تکنیک قزاق است. از آنجا که 1998، او در موقعیت های متعدد در صنعت نفت و گاز و فن آوری های جدید کار کرده است. از 1998-2002، او عضو سنا بود و از 2004-2007 یک مژلیس (نماینده مجلس نمایندگان مجلس) و عضو کمیته اصلاحات اقتصادی و توسعه منطقه ای خود بود. آخرین مقام او، مدیر نفت و گاز دهان است.

توکایف، 65، رئیس جمهور فعلی قزاقستان، توسط حزب حاکم نور العطن، آوریل 23 نامزد شده است. توکایف در 1975 از موسسه امور خارجه مسکو و در 1992 از آکادمی دیپلماتیک وزارت امور خارجه روسیه فارغ التحصیل شد. او کاندیدای علوم تاریخی و دکترای علوم سیاسی است و دارای تجربه فراوان در امور دیپلماسی و امور خارجه است و به عنوان معاون دبیر کل سازمان ملل متحد و نخست وزیر و سخنگوی سنا خدمت کرده است.

Tugel، 64، از منطقه شرق قزاقستان، نامزد آوریل 17 توسط انجمن عمومی عمومی Uly Dala Cyrandary، روزنامه نگار و شخصیت عمومی است. در 1982، او از دانشگاه دولتی قزاقستان در رشته روزنامه نگاری فارغ التحصیل شد. از 1988-1990، او در دانشکده حزب بالاترین تحصیل کرد و در رشته علوم سیاسی و جامعه شناسی تحصیل کرد.

او به عنوان سردبیر چندین روزنامه و شرکت های تلویزیونی کار می کرد و در حال حاضر سردبیر مجله علمی محبوب قزاات است. از زمان 2006، او بعدها به عنوان معاون اول رئيس انجمن ملی ورزشي قزاقستان و رئيس فدراسيون ورزشي اسباب بازي قزاق خدمت کرده است.

Yespayeva، 58 از منطقه آکتوب، آوریل 25 توسط حزب دموکراتیک Ak Zhol نامزد، عضو کمیته امور مالی و بودجه کمیته ملی مجلس، کمیته امور اتحادیه Atameken در Aktobe و شورای هماهنگی منطقه . برای بیش از 14 سال، او عضو کمیته امور خانواده و امور زنان منطقه ای بود. او یک معاون Maslikhat منطقه ای (مجمع) در 2008 و 2012 انتخاب شد.

Akhmetbekov، 58، از منطقه Akmola، حزب کمونیست چین در آوریل 26 نامزد شده است فارغ التحصیل موسسه کشاورزی Tselinograd و KIMEP دانشگاه و قبلا به عنوان کمیته مرکزی حزب مردم کمونیست حزب قزاقستان . او در چندین موقعیت در Akimat منطقه Korgalzhyn، به عنوان رئیس بخش فرهنگ Tengiz ناحیه، معاون آموزش و پرورش نظامی-میهن پرستی Druzhbinsk، معاون آموزش و پرورش نظامی لیبرتی سناکار، و همچنین فرمانده گروه درگیر بود. او همچنین عضو بخش جوانان قزاقستان از حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی بود.

Kossanov، 54، از منطقه Kyzylorda، آوریل 26 توسط جنبش میهنی میهن متحده ملی Ult Tagdyry نامزد، روزنامه نگار، سیاستمدار و شخصیت عمومی است. در 1989، پس از فارغ التحصیلی از دانشکده روزنامه نگاری دانشگاه دولتی قزاقستان، او به عنوان خبرنگار روزنامه سوسیالیست قزاقستان فعالیت می کرد. از زمان 1990، کاسیانوف در کار سیاسی و عمومی مشغول به کار است و از کمبوجیه قزاقستان آغاز شده است. از زمان 1991، او در پست های مختلف با کمیته امور خارجه قزاقستان امور جوانان کار کرده است. در اوایل 1990s، او معاون وزیر جوانان، گردشگری و ورزش بود، وزیر مطبوعات نخست وزیر و رئیس دفتر مطبوعاتی دولت قزاقستان در میان پست های دیگر.

راخیمبیکوف، 54، از منطقه کاروگاندا، حزب میهنی دموکراتیک مردم آئول، آوریل 25 نامزد شد. او از موسسه کشاورزی قزاقستان در 1986 فارغ التحصیل شد و دیپلم قانون را از دانشگاه دولتی دانشگاه بوکتو در 2001 دریافت کرد. او عضو آکادمی ملی علوم قزاقستان است و دارای مدرک دکترای اقتصاد است. او کار خود را در 1986 به عنوان یک پژوهشگر جوان در موسسه کشاورزی قزاقستان آغاز کرد. او چندین سال به عنوان معاون شهردار شهر Satpayev کار کرده است.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *