# میکرون به خاطر امنیت ملی فرانسه از # بلغاریا عذرخواهی می کند

| نوامبر 8، 2019 | 0 نظرات

By کمک مهمان

رئیس جمهور فرانسه امانوئل ماکرون (در تصویر) فقط با اظهارات خود در یک مجله راست فرانسوی ، رسوایی دیپلماتیک ایجاد کرد که وی مهاجران قانونی آفریقایی را به باندهای غیرقانونی اوکراینی یا بلغاری ترجیح داد. جالب اینجاست که ماکرون حتی نمی فهمید که با این اظهار نظر او امنیت ملی فرانسه را به خطر می اندازد ، می نویسد Iveta Cherneva.

سفیر بلغارستان در فرانسه روز دوشنبه (نوامبر 4) یادداشت اعتراضی را به فرانسه تحویل داد. به جرات می توان گفت که بلغاریها این دراز کشیدن را نخواهند گرفت.

در بلغارستان ، ما ویتنامی های سختکوش را نیز به جهادی های فرانسوی ترجیح می دهیم که از طریق بلغارستان وارد اتحادیه اروپا شوند و از کانون های تروریسم خاورمیانه به فرانسه بازگردند.

جهادگران فرانسه به نوعی فرانسه را تعریف نمی کنند. آنها اشتباهاتی هستند که جامعه باید آنرا برطرف کند: "افرادی که ما نیستیم". اما در مورد بلغارها ، ظاهراً عنصر جرم آنها را تعریف می کند. سپس به همین مناسبت ، من این نوع از اصولگرایی را به عقب برگردانم در برابر فرانسه.

صحبت از شبکه های جنایی ، بلغارستان مشکلی با تروریسم خانگی ندارد. فرانسه این کار را می کند. اطلاعات ضد تروریسم در بین اعضای اتحادیه اروپا بسیار مهم است. ماکرون باید درک کرده باشد که موقعیت جغرافیایی بلغارستان به عنوان دروازه ورود به اتحادیه اروپا و نزدیکترین نقطه ورود به خاورمیانه بدان معنی است که بلغارستان چیزهایی را در مورد جنگجویان داعش با گذرنامه های فرانسوی به اروپا باز خواهد یافت و کشف خواهد کرد. ما این اطلاعات را ابتدا قبل از سرویس های اطلاعاتی فرانسه خواهیم داشت.

آنچه برای جهادگران فرانسوی وقتی برای اولین بار وارد اتحادیه اروپا می شوند اتفاق می افتد - "احتمالاً در بلغارستان" یک مسئله مهم است.

پرزیدنت ترامپ اعتراف کرده است که ملل اروپای غربی از جمله فرانسه باید مسئولیت جنگجویان داعش را به عهده بگیرند. آنها "آنها" نیستند ، برای اینكه دنیا با آنها برخورد كند ، به همین روشی كه قاچاقچیان بلغاری مسئولیت بلغارستان را بر عهده دارند. اما فرانسه نمی خواهد با جهادی های خود مقابله کند زیرا آنها نمی دانند با آنها چه کار کنند. مدارک و شواهد از مناطق جنگی به سادگی در دادگاه برگزار نمی شود. صدها نفر ، اگرنه هزاران مبارز فرانسوی داعش ، وجود ندارند. چگونه همه آنها را امتحان می کنید؟ این یک سؤال امنیتی بزرگ را به وجود می آورد و به همین دلیل است که نحوه برخورد با آنها از محل ورود مهم است.

بنابراین در این مرحله ، بلغارستان ممکن است تصمیم بگیرد به ایالات متحده گوش کند ، نه فرانسه. اینکه تصمیم بگیریم آنها را به راحتی به فرانسه برگردانیم تا فرانسوی ها دریابند که چگونه با آنها در خاک فرانسه مقابله کنند ، یا نه ، نکته این است که ممکن است فرانسوی ها حرفی برای گفتن نداشته باشند. اگر ما یک خانواده شاد بزرگ اتحادیه اروپا نباشیم و به یکدیگر توهین کنیم ، پس هر کشور آزاد است که بخواهد تصمیم بگیرد. ماکرون به این فکر نکرد. همکاری بلغارستان هرگز نباید بدیهی باشد. ما می توانستیم توپ بازی کنیم ، یا ممکن است نتوانیم. بستگی دارد چیزی که ما دوست نداریم توهین شود.

بازگشت جنگجویان داعش یکی از آن موضوعات دشوار است که برای آن هیچ قانون سخت اتحادیه اروپا وجود ندارد - فقط یک خواست خوب.

شايد ماکرون سرش را در جايي ببندد. شاید او فقط به راست افراطی فرانسه سرگردان بود. خط پایین این است که او باید حرف های دیوانه وار را کاهش دهد.

بلغاریها ، برخلاف اوکراینی ها ، شهروندان اتحادیه اروپا با حقوق برابر هستند چه مکرون دوست داشته باشد یا نه.

هفته گذشته ، مانکرون پس از محاصره مقدونیه شمالی و آلبانی از مذاکرات الحاق به اتحادیه اروپا ، ماکرون با لهجه فرانسوی در فیلم اکشن بالکان تبدیل به بدی شد.

بخش بزرگی از فیلمهای اکشن هالیوود امروزه در بلغارستان تولید و فیلمبرداری می شود. چرخش شرورها در فیلمهای اکشن دوره ای است. بدترین چیزهای بعدی در فیلم های هالیوود نیز ممکن است جهادی ها با لهجه فرانسوی خود باشند. این برای کلیشه های فرهنگی چطور است؟ دوباره می شنوم: اما نه ، اینها ما نیستند

فرانسه شماره دو اتحادیه اروپا است که مایل به رهبری اتحادیه است ، اما این نوع سخنان دیوانه کننده آنها را به آنجا نمی رساند. فرانسه برای این اتفاق به دنبال پیگیری از کشورهای کوچکتر است. یک کشور قدرتمند بدون پیروی در گروه سیاسی ایالتی که می خواهد رهبری کند واقعاً تأثیرگذار نیست.

اگر بلغارستان تصمیم بگیرد که مانند این نگرش فرانسه نباشد ، می تواند در بسیاری از موارد دشوار باشد ، که در واقع برای امنیت و سیاست فرانسه ضروری است که فرانسوی ها حتی پیش بینی نکرده اند. زیرا وقتی شخصی در حال همکاری است ، فوراً قابل توجه نیست که اگر همه آنها به طور ناگهانی متوقف شود ، چه آسیب هایی می تواند انجام دهد.

برای کار در اتحادیه اروپا ، اعضای اتحادیه اروپا باید توهین ها را کاهش دهند. کلیشه ها و توهین به دلایل ملیت در هر کشور بسیار زیاد است. ما همچنین کلیشه های منفی فرانسه نیز داریم ، اما آنها در سیاست جدی جایی ندارند.

اوه بله ، و من می خواهم ماکرون از بلغاری ها عذرخواهی کند.

ایواتا چرنوا نویسنده چهار کتاب نویسنده / هم نویسنده در زمینه های امنیتی و حقوق بشر است که پیش از این برای پنج سازمان سازمان ملل و در کنگره ایالات متحده خدمت کرده بود. - اظهارات اخیر وی در یورونیوز, نیویورک تایمز, گاردین، دانشکده اقتصاد لندن ، فروم فلچر ، خبرنگار اتحادیه اروپا و دیگران است.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *