#OLAF - همکاری گمرکی آسیا و اتحادیه اروپا باعث می شود کالاهای تقلبی بزرگی به دست آید

| اکتبر 9، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

عملیات HYGIEA: تقریباً 200,000 قطعات عطر تقلبی ، خمیردندان ، لوازم آرایشی ، مواد شوینده تقلبی ، شامپو ، پوشک و همچنین بیش از 120 میلیون کالای دیگر تقلبی (سلول های باتری ، کفش ، اسباب بازی ، توپ تنیس ، تراشنده ، دستگاه های الکترونیکی ، تقریباً 4.2) و غیره) ، 77 میلیون سیگار و تن توتون و تنباکو لوله 44 توسط مقامات گمرک آسیا و اتحادیه اروپا در عملیاتی تحت هدایت ASEM با هماهنگی اداره مبارزه با تقلب در اروپا (OLAF) کشف و ضبط شده است.

عملیات مشترک گمرکی HYGIEA در چارچوب نشست آسیا و اروپا (ASEM) به عنوان بخشی از تلاش های مشترک کشورهای شرکت کننده در مبارزه با کالاهای تقلبی انجام شد. نتایج این عملیات با هماهنگی دفتر مبارزه با کلاهبرداری اروپا (OLAF) در 13 به اشتراک گذاشته شدth اجلاس سران و نمایندگان گمرک ASEM در Ha Long Bay ، ویتنام در 9-10 اکتبر 2019 برگزار شد.

نگوین ون كان ، مدیر كل امور گمرک ویتنام و رئیس كاری ، به نمایندگی از مدیران كل گمرک ASEM و كمسیون اروپا اعلام كرد كه نتایج كد عملیات با نام "HYGIEA" هدف قرار دادن كالاهای تقلبی مورد استفاده در زندگی روزمره شهروندان (که کالاهای مصرفی سریع یا FMCG نیز خوانده می شوند) شامل موارد زیر است:

در کل تعداد 194,498 قطعه عطر تقلبی ، خمیردندان ، مواد آرایشی و همچنین 120,833.69kg مواد شوینده تقلبی ، شامپو ، پوشک ، که به عنوان نتایج مستقیم این عملیات با هدف قرار دادن محصولات FMCG تقلبی دستگیر و توقیف شده اند.

علاوه بر کالاهای تقلبی کشف و ضبط شده فوق ، چندین محموله از محصولات توتون و تنباکو - یا به نظر می رسید که تقلبی بوده یا قصد قاچاق داشته باشند - حاوی - 44,062 کیلوگرم لوله تنباکو آب - و - سیگار 77,811,800 - در کل در طول این عملیات بازداشت شدند.

- قطعات 4,202,432 سایر موارد تقلبی (سلول های باتری ، کفش ، اسباب بازی ، توپ تنیس ، ریش تراش ، وسایل الکترونیکی و غیره) ، از جمله عدم رعایت قوانین ایمنی یا قاچاق.

در طی این عملیات ، گمرکات کنترل های فیزیکی یا اشعه ایکس هدفمند را روی چند صد محموله منتخب منتقل شده توسط ظروف دریایی انجام دادند. این چک ها طیف گسترده ای از کالاهای تقلبی از جمله مواد آرایشی تقلبی ، عطر ، صابون ، شامپو ، مواد شوینده ، سلول های باتری ، کفش ، اسباب بازی ، توپ تنیس ، ریش تراش ، وسایل الکترونیکی را کشف کردند.

در مرحله عملیاتی HYGIEA ، OLAF همکاری بین کشورهای شرکت کننده را با حمایت تیمی از ده افسر ارتباط از بنگلادش ، چین ، ژاپن ، مالزی ، ویتنام ، لیتوانی ، مالت ، پرتغال ، اسپانیا و یوروپول تسهیل کرد ، همه با هم در بروکسل یک واحد هماهنگی عملیاتی مجازی (VOCU) - یک کانال ارتباطی ایمن برای چنین فعالیت های گمرکی مشترک برای کانال جریان اطلاعات ورودی استفاده می شود. این مبادله اطلاعات در زمان واقعی به همه متخصصان درگیر اجازه می دهد جریان مشکوک کالاهای تقلبی را از معاملات تجاری معمولی شناسایی کنند.

ویل ایتالا ، مدیر کل دفتر مبارزه با کلاهبرداری اروپا (OLAF) گفت: "عملکرد HYGIEA نشان می دهد که وقتی مقامات گمرک ، شرکای بین المللی و صنعت با هم برای مبارزه با تقلب کار می کنند ، می توان به دست آورد. کالاهای تقلبی مصرف کنندگان را جعل می کنند ، به مشاغل قانونی آسیب می رسانند و خسارات بزرگی را در درآمدهای عمومی ایجاد می کنند. کالاهای تقلبی همچنین سیاست های بهداشت عمومی را تضعیف می کنند. هنگامی که تقلب ها به بازارهای ما سرازیر می شوند ، تنها کسانی که سود می برند کلاهبرداران و مجرمان هستند. من به گرمی به همه کسانی که در عملیات HYGIEA شرکت کردند به خاطر نتایج عالی تبریک می گویم. €

[*] کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، استرالیا ، بنگلادش ، برونئی داروسالام ، کامبوج ، چین ، هند ، اندونزی ، ژاپن ، قزاقستان ، کره جنوبی ، لائوس ، مالزی ، مغولستان ، میانمار ، نیوزلند ، نروژ ، پاکستان ، فیلیپین ، روسیه ، سنگاپور ، سوئیس ، تایلند و ویتنام

مأموریت، وظایف و صلاحیت های OLAF:

مأموریت OLAFâ کشف ، تحقیق و متوقف کردن کلاهبرداری با بودجه اتحادیه اروپا است.

OLAF ماموریت خود را با این موارد انجام می دهد:

  • انجام تحقیقات مستقل در مورد کلاهبرداری و فساد مربوط به بودجه اتحادیه اروپا ، تا اطمینان حاصل شود که همه پول مالیات دهندگان اتحادیه اروپا به پروژه هایی می رسند که می توانند در اروپا ایجاد اشتغال و رشد کنند.
  • مشارکت در تقویت اعتماد شهروندان به نهادهای اتحادیه اروپا با بررسی رفتارهای جدی توسط کارکنان اتحادیه اروپا و اعضای نهادهای اتحادیه اروپا ، و
  • ایجاد یک سیاست صحیح مبارزه با تقلب در اتحادیه اروپا.

در فعالیت تحقیقاتی مستقل، OLAF می تواند مسائل مربوط به تقلب، فساد و سایر جرایم که بر منافع مالی اتحادیۀ اروپا تاثیر می گذارد را مورد بررسی قرار دهد:

  • تمام هزینه های اتحادیه اروپا: دسته اصلی هزینه ها عبارتند از صندوق های ساختاری ، سیاست کشاورزی و روستایی.

صندوق های توسعه ، هزینه های مستقیم و کمک های خارجی؛

  • برخی از مناطق از درآمد اتحادیه اروپا ، به طور عمده عوارض گمرکی ، و.
  • سوء ظن های سوء رفتار جدی توسط کارکنان اتحادیه اروپا و اعضای نهادهای اتحادیه اروپا.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *