#SakharovPrize2019 - نمایندگان مجلس فینالیست را انتخاب می کنند

| اکتبر 9، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

بازیگران Restorers ، Marielle Franco ، Claudelice Silva dos Santos ، رئیس Raoni و Ilham Tohti روز سه شنبه (2019 اکتبر) برای جایزه 8 ساخاروف کوتاه شدند.

پس از رأی مشترک نمایندگان مجلس شورای اسلامی در امور خارجهÂ وÂ توسعهÂ روز سه شنبه کمیته ها ، فینالیست های جایزه 2019 ساخاروف برای آزادی فکر عبارتند از:

  • فعال سیاسی و مدافع حقوق بشر برزیل - ماریو Franco ، رهبر بومی و محیط زیست برزیل - رئیس Raoni و محیط زیست و مدافع محیط زیست برزیل - Claudelice Silva dos Santos
  • Restorers ، گروهی متشکل از پنج دانش آموز از کنیا - Stacy Owino ، سینتیا اوتینو ، خالصی Achieng ، Mascrine Atieno و Ivy Akinyi - که i-Cut را ایجاد کرده اند ، یک اپلیکیشن برای کمک به دختران در مقابله با مثله کردن دستگاه تناسلی زنان (FGM)
  • ایلهام تختی ، یک اقتصاددان اویغور که برای حقوق اقلیت اویغور در چین می جنگد

مراحل بعدی

نمایندگان پارلمان اروپاÂ کنفرانس روسایÂ (رئیس جمهور و رهبران گروه های سیاسی) برنده جایزه نهایی را در روز پنج شنبه 24 اکتبر انتخاب می کنند. این جایزه به خودی خود در مراسمی در دوچرخه پارلمان در استراسبورگ در دسامبر 18 اهدا خواهد شد.

زمینه

خیمه جایزه ساخاروف برای آزادی اندیشهÂ هر سال توسط پارلمان اروپا اهدا می شود. این در 1988 برای احترام به افراد و سازمانهای مدافع حقوق بشر و آزادیهای اساسی تنظیم شده است.

سال گذشته این جایزه به این جایزه اهدا شد اولگ سانتسوف ، کارگردان فیلم اوکراینی. به افتخار آندری ساخارف ، فیزیکدان و مخالف سیاسی شوروی نامگذاری شده است و پول جایزه €50,000 است.

اطلاعات بیشتر

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *