# ترامپ gambit برجسته # مشکلات اوکراین در مورد قانون

| اکتبر 9، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

Orysia Lutsevych
صرف نظر از آنچه در مورد استیضاح ترامپ اتفاق می افتد ، رهبری جدید اوکراین باید اصلاحات اصولی در قانون را ارائه دهد و مبارزه با فساد را ادامه دهد.
پژوهشگر و مدیر، انجمن اوکراین، روسیه و برنامه اوراسیا
صفحه اول یادداشت غیرقابل طبقه بندی تماس تلفنی رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ ، با ولدیمیر زلنسكی رئیس جمهور اوکراین از 25 ژوئیه. عکس: گتی ایماژ.

صفحه اول یادداشت غیرقابل طبقه بندی تماس تلفنی رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ ، با ولدیمیر زلنسكی رئیس جمهور اوکراین از 25 ژوئیه. عکس: گتی ایماژ.

از جمله مباحثی كه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا در تعامل با رئیس جمهور اوکراین در معرض نمایش گذاشته است ، ضعف حاكمیت قانون ، یك مسئله اساسی مدیریت مدرن است. این رسوایی اخیر نشان داده است که چگونه قوه قضاییه هنوز در معرض سوء استفاده برای منافع سیاسی شخصی ، غنی سازی مالی و پشتیبانی ژئوپلیتیکی قرار دارد.

از زمان استقلال ، اوکراین از ضعف قانون ، فساد در سطح بالا و عدالت انتخابی رنج می برد گزارش اصلی Chatham House به این نتیجه رسیدند که علیرغم موفقیت "رئیس جمهور در محدود کردن فرصت های فساد ، اصلاحات در آژانس های اجرای قانون به دلیل فرهنگ عمیق و اساسی فساد در سیستم قضایی به آهستگی پیش می روند." شاخص جهانی مدیریت جهانی بانک جهانی برای قانون در اکراین در آخرین سالهای 10 تقریباً بدون تغییر مانده است.

با داشتن قوه قضاییه فاقد استقلال سیاسی ، به ویژه در بالاترین سطح ، اکنون اوکراین خود را درگیر درگیری های سیاسی ایالات متحده می داند.

ولدیمیر زلنسکی ، رئیس جمهور اوکراین ، ادامه گفت و گو تداوم ناگوار در بحث و گفتگو بین دو رئیس جمهور یک دادستان کل جدید است که می تواند € N100 â شخص من باشد. روسای جمهور قبلی اوکراین ژنرال دادستان وفادار سیاسی داشته اند. ویکتور شوکین ، که ترامپ آن را "دادستان بسیار خوب شما" خوانده بود ، نمونه ای از دولت قبلی بود. زلنسکی به صورت صوتی قول داده بود که هنگام کاندیداتوری به این سیستمهای سیاسی سیاسی حمله کند.

با توافق برای تردید در مورد تحقیقات هانتر بایدن ، فرزند مخالف سیاسی ترامپ ، سایه ای از تعهد زلنسکی در مبارزه با فساد ادعا می کند و اکنون اعتبار هرگونه پرونده جدید ضد فساد را تضعیف می کند. گرفته شده در پس زمینه of ادعاهایی در مورد نزدیکی Zelenskyyâ با مشکلی Ihor Kolomoiskyتعهد رهبری جدید اوکراین برای محدود کردن نفوذ منافع واگذار شده بر دستگاه قضایی مورد سؤال است.

در ماه های نخستین دوره ریاست جمهوری Zelenskyy ، سیگنال های متفاوتی وجود دارد مبنی بر اینکه وی در مورد ایجاد یک دادگستری مستقل چقدر جدی است. در حالی که انتصاب دادستان کل جدید روسلان ریابوشاپکا عموماً مورد استقبال مثبت جامعه مدنی قرار گرفته است ، دو مورد انتصاب زلنسکی در کمیسیون عالی صلاحیت ، بدنه ای که داوران را انتخاب می کند ، اطمینان کمتری دارند.

نکته قابل توجه ، در اواخر ماه سپتامبر ، وی مکانی برای این کمیسیون به دختر معاون سابق ویکتور پشونکا ، که رئیس جمهور پیشین ویکتور یانوکوویچ دادستان کل بود ، داد. این خطر وجود دارد که به جای تجدید آرایش دستگاه قضایی ، کمیسیون همان سیستم مصالحه را تکرار کند.

یکی دیگر از نشانه های نگران کننده از شرایط حاکمیت قانون تحت Zelenskyy این واقعیت است که آندره پورتنوف معاون رئیس دولت یانوکوویچ و مسئول قوه قضاییه به اوکراین بازگشت. او پس از اعتراضات Euromaidan به روسیه گریخت ، اما در روز افتتاح Zelenskyyâ به کیف بازگشت.

او مانند آندری بوهدان ، رئیس فعلی دولت ریاست جمهوری ، خدمات حقوقی را به كلمومایسكی ارائه داده است. پورتنوف چندین پرونده علیه رئیس جمهور سابق پترو پوروشنکو تشکیل داده است و وی را به تلاش غیرقانونی برای حفظ قدرت از جمله موارد دیگر متهم می کند.

ایالات متحده همیشه یک شریک صوتی و استراتژیک برای اصلاح قانون در اوکراین بوده است: این کشور در راه اندازی پرچمدار دفتر ملی مبارزه با فساد اوکراین (NABU) نقش مهمی داشت ، و FBI کمک های فنی و آموزش را به NABU تلاش های جو بایدن برای برکناری دادستان در کیف فهمیده شد که مربوط به پسرش نیست. این فقط آمریکا بود که فشار را به مقامات اوکراین برای اصلاحات وارد کرد.

با این حال ، پیوستن به فرزند معاون معاون رئیس جمهور برای عضویت در هیئت مدیره شرکت گاز متعلق به یک وزیر سابق در دولت یانوکوویچ ، که وی در زمان این انتصاب خود تحت تحقیق بود ، نامناسب بود. جو بایدن باید به پسرش توصیه می كرد كه از شركت كه در یكی از فاسد ترین بخش های اقتصادی كار می كند - یعنی استخراج گاز ، یك معاینه ماهانه قابل ملاحظه انجام دهد.

حتی در میانه تحقیقات ، هانتر بایدن سخنگوی دانشگاه بود انجمن امنیت انرژیÂ در موناکو ، توسط بوریسما حمایت مالی می شود. تنها در بهار امسال بود که شکارچی بایدن از این سمت استعفا داد.

ماه های آینده جزئیات بیشتری را در مورد این موضوع ارائه می دهد ، اما این واقعیت مهم باقی می ماند - اوکراین یک کشور خط مقدم بین نظم لیبرال دموکراتیک و کلفکراسی استبدادی است. آینده این نبرد تا حد زیادی بستگی به این دارد که آیا غرب می تواند در حمایت از اوکراین و همچنین موفقیت اصلاحات قضایی این کشور متحد بماند. تصویر اوکراین به عنوان "پرونده سبد فاسد" ، که توسط اطلاعات ضد روسی فعالانه تحت فشار قرار می گیرد ، می تواند سرمایه گذاری های سیاسی و مالی غربی را در آنجا سمی کند.

هنوز زمان لازم برای جلوگیری از این اتفاق وجود دارد. همواره درک استراتژیک دو طرفه ایالات متحده در مورد این که چرا یک اوکراین مبتنی بر قوانین دموکراتیک برای امنیت کل اروپا مهم است ، وجود داشته است. شرط ایالات متحده برای اصلاحات ، همراه با فشار شدید جامعه مدنی محلی ، به پیشبرد کشور کمک کرده است.

با توجه به توجه رسانه های جهانی که اکنون به این موضوع روی آورده اند ، این زمان ایده آل برای اوکراین و متحدانش است تا به دنبال یک دستگاه قضایی مستقل باشند. فقط در این صورت می تواند واقعاً از میراث شوروی و لکه های فساد جدا شود.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *