وقتی #Trump درست می شود

| نوامبر 8، 2019 | 0 نظرات

By کمک مهمان

رئیس جمهور دونالد ترامپ (در تصویر) به خاطر موارد بسیاری مورد انتقاد قرار می گیرد اما انتخاب وی برای سفیر ایالات متحده در بلغارستان نباید در بین آنها باشد. او این حق را گرفت و او سزاوار اعتبار برای آن بود ، می نویسد: ایوتا چرنوا.

سفیر جدید ایالات متحده در بلغارستان ، هرو مصطفی با نه زبان و با شخصی با هفت زبان مانند خود صحبت می کند که بسیار چشمگیر است. وی در حال حاضر در حال یادگیری بلغاری است که زبان دهم او خواهد بود. چند مقام آمریکایی را می شناسید؟

مصطفی با یک الگوی نقش فکری در داکوتای شمالی بزرگ شد. پدر وی گزارشگر تحقیق بود ، بنابراین در بلغارستان آرزو دارد آزادی رسانه ها را به دست آورد و به همین دلیل. به همین دلیل ، وی با پشتیبانی محلی بلغارستان روبرو شده است و در حال حاضر دوست می شود.

سابقه و تجربه سفیر در سیاست های خاورمیانه به دست آورد که وی علاوه بر دیپلماتیک خود در دفتر معاون رئیس جمهور ، دفتر افغانستان ، دفتر معاون وزیر امور سیاسی و در شورای امنیت ملی نیز حضور داشت. ارسال در عراق ، یونان و لبنان ، او را برای ایفای نقش خود در بلغارستان آماده می کند که در مورد سیاست خاورمیانه تا حدودی ویژه است.

بلغارستان به طور دیپلماتیک درگیر حل و فصل مناقشات نیست اما با این وجود از نظر استراتژیک به عنوان کشور مرزی خارجی اتحادیه اروپا که به خاورمیانه نزدیک است ، قرار دارد. بازگشت برخی از مبارزان داعش با گذرنامه های اتحادیه اروپا از تختخواب گرم تروریسم در خاورمیانه لزوماً از طریق بلغارستان به عنوان دروازه ورود به اتحادیه اروپا عبور خواهد کرد. و پرزیدنت ترامپ اعتراف کرده است که ملل اروپایی با مبارزان داعش باید مسئولیت آنها را به عهده بگیرند. آنچه برای مبارزان داعش وقتی برای اولین بار وارد اتحادیه اروپا می شوند "احتمالاً در بلغارستان" است ، یک سوال اساسی است. به این معنا ، عملکرد بلغارستان و نقش سفیر ایالات متحده بسیار مهم خواهد بود.

این اولین فکر من بود که تجربه سفیر مصطفی را دیدم. به نظر می رسد آقای ترامپ هنگام انتصاب به این کشور دقیقاً از نقش استراتژیک بلغارستان قدردانی کرده است.

البته ، جدا از مسائل مربوط به دکمه داغ ، در مورد امنیت انرژی و همکاری بین ایالات متحده و بلغارستان چیزهای زیادی گفته شود. با قضاوت از اولین جلسات وی در اینجا ، امنیت انرژی منطقه اولویتی برای سفیر خواهد بود.

سفارت ایالات متحده در صوفیه به طور سنتی در زمینه تبادل فرهنگی و آموزشی شرکت داشته است. و این چیزی است که مورد توجه بسیاری از بلغارهای محلی که از برنامه های زبان بهره مند شده اند ، نه تنها.

هنوز مشخص است که سهم بلند مدت سفیر مصطفی در روابط ایالات متحده و بلغارستان چه خواهد بود. او و خانواده اش به همراه دو فرزند خردسال هنوز در این شهر مستقر هستند.

هرچند از برداشت اول ، به نظر می رسد که دونالد ترامپ تصمیم درستی گرفته است.

ایوتا چرنوا نویسنده ای در زمینه های امنیتی و حقوق بشر است که قبلاً برای پنج سازمان سازمان ملل و در کنگره ایالات متحده خدمت کرده است. - اظهارات اخیر وی در یورونیوز, نیویورک تایمز, گاردین، دانشکده اقتصاد لندن ، فروم فلچر ، Euractiv, خبرنگار اتحادیه اروپا و دیگران. ایواتا همچنین یک مدرک دانشگاه از دانشگاه کالیفرنیا است.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *